Jak sprzedawać i spowodować żeby to klient błagał Cię o produkt?

Jak sprzedawać i spowodować żeby to klient błagał Cię o produkt?

Przeczytasz ten artykuł w 4 min.

klient-blaga-o-produktNastawienie umysłu

Czy wyobrażasz sobie sytuację w której to klient prosi Cię o to żebyś mu sprzedał. Pomyślisz może, że całkowicie zwariowałem. Być może coś podpowiada Ci: Chłopie jest kryzys, gdzie nie pójdę odsyłają mnie z kwitkiem a ty mówisz o tym, że klient będzie się ugania za sprzedawcą. Rozumiem. Wiem jak to brzmi. Pozwól jednak, że powiem Ci coś ważnego. Coś co zmieni ciągłe uganianie się za klientami w dobrą zabawę.

Jaki jest Twój Mindset?

Wszystko zaczyna się w Twojej głowie. To tutaj tkwią nasze przekonania na swój własny temat. Gdybyś miał nagrać się na video i ocenić siebie i produkt, który sprzedajesz to czy szczerze padniesz na kolana przed swoją ofertą? Czy nie jest tak, że w 10, 20 a nawet 30% nie wierzysz, że ktoś może chcieć Twój produkt? Jeżeli zatem Ty nie uganiałbyś się za tym produktem to dlaczego mają to robić Twoi klienci? To szaleństwo.

W jakich okolicznościach sprzedajesz?

Czy zawsze masz ochotę na zakupy? Wyobraź sobie taką sytuację. Dostajesz 10 tysięcy premii. Umawiasz się z żoną, że za te pieniądze kupicie wycieczkę do Malezji. Wysiadasz z samochodu i spotykasz się z przedstawicielką biura podróży. Czy będziesz zadowolony z tego, że ktoś Ci coś sprzedaje? Naturalnie. W takim celu tu przyszedłeś. Lubisz tą sprzedaż.

Innym razem przychodzisz do właściciela firmy i wciskasz mu kolejny produkt. Jesteś już piątym przedstawicielem handlowym w tym dniu. Dodatkowo „szef” ma zły dzień. Boli go głowa bo rano pokłócił się z sąsiadem bo jego pies pogryzł mu bażanta. Czy w takiej sytuacji będzie zadowolony z faktu, że coś mu sprzedajesz? Prawdopodobnie znasz już odpowiedź.

To proste. Łatwiej się sprzedaje, gdy klient jest otwarty na kupowanie. Może zaproszenie go na obiad wymaże kiepskie przejścia z sąsiadem.

Zmień cel na: niech błagają mnie o sprzedaż
Podaj imię:

Podaj swój email:

Zapisując się zgadzasz się z polityką prywatności.Kolejne, ciekawe artykuły
9 komentarzy
 • Niezwykle przydatna idea sprzedaży w tłumie, dzięki. Zupełnie inny poziom postrzeganego autorytetu.

 • O matko, ale szaleństwo, żeby klient miał mnie błagać o mój produkt. W sumie nie miałabym nic przeciwko temu, żeby mój klient coś ode mnie kupił. Ale błaganie to jest już chyba lekkie przegięcie, cooo? No bo przecież to już pewnego rodzaju nieprzyjemne uczucie jest. A takich to ja nie chcę wywierać na potencjalnych zainteresowanych.
  Ania ostatnio opublikował..Aukcje i licytacje sposobem na tanie mieszkanieMy Profile

 • Czy ograniczona oferta na Was rzeczywiście działa? Nie raz spotkałam się z sytuacją, że w ciągu kilku dni mam podjąć decyzję. Z doświadczenia jednak wiem, że ograniczoną ofertę zawsze można przedłużyć.

 • webinary dają tę możliwość że pokazujesz to że jesteś ekspertem w danej dziedzinie i to jest bardzo duży plus, niestety jest do tego potrzebna jeszcze bardzo dobra oferta, ograniczenie ilości i czasu
  tomekprusik ostatnio opublikował..Jak zostać copywriterem?My Profile

 • Muszę przyznać, że dowiedziałem się kilku ciekawych informacji z tego wpisu. Wprawdzie część z tych informacji już znałem wcześniej. Nie mniej jednak bardzo dziękuję za te sposoby.

 • Super że w końcu ktoś przekazuje tak cenne informacje 🙂 mam nadzieję, że będę potrafił je skutecznie wykorzystać w swojej pracy.
  Mobile ostatnio opublikował..Co wypada pisać przez sms, a co nie i do kogo?My Profile

 • Niestety ja spotykam się tylko z takimi przedstawicielami, którzy to błagają o to by kupić ich produkt – zrobią dosłownie wszystko by im się to udalo. fajnie, że tutaj przedstawiasz calkiem inne spojrzenie na temat handlu – może ktoś weźmie sobie to do serca i będzie inaczej wyglądać?

 • Właśnie najlepsze są webinary. Najwięcej można sprzedać 🙂
  Dominik ostatnio opublikował..Jak zmotywować się do naukiMy Profile

 • Gdy taka jest sytuacja to sprzedaż jest zdecydowanie przyjemniejsza, nie tylko łatwiejsza, po prostu przyjemniej jest dawać komuś coś co chcę, bez wciskania 🙂
  Feegle ostatnio opublikował..Stol krzyzowy proxxon kt 150My Profile

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Twoje imię
Adres strony (opcjonalnie)

CommentLuv badge

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zasada wzajemności Perswazyjny Hangout Na Żywo Niedziela 18.00

Przeczytasz ten artykuł w 1 min.O godzinie o 18.00 zaczynam...

Zamknij