Po co właściwie sprzedajesz na Allegro?

Po co właściwie sprzedajesz na Allegro?

partenonCzęść osób, które czytają tego bloga czuje się fantastycznie sprzedając na Allegro. Wiem, że wielu tych sprzedawców traktuje Allegro jako sposób na życie. Z drugiej strony mamy czytelników, którzy jak najszybciej uciekliby z Allegro, jednak zastanawiają się co robić dalej? Gdzie sprzedawaliby swoje produkty?

W mojej opinii po pierwsze samo Allegro powinno być środkiem do osiągnięcia dalszego celu. Przypomina to trochę sytuację, w której sprzedawca warzyw wynajmuje całe życie stragan na rogu jednej ulicy, nie myśląc o tym, żeby w przyszłości wybudować coś swojego i przestać płacić czynsz.

Warto pomyśleć o tym, że Allegro to doskonałe miejsce na pozyskanie klientów. Jeżeli uda Ci się legalnie pozyskać bazę tych klientów możesz po jakimś czasie wystartować z własnym sklepem internetowym.

Oprzyj swoje bezpieczeństwo finansowe na kilku filarach

Jeżeli pójdziemy dalej tym tokiem myślenia oprócz sprzedaży produktów możesz sprzedawać wiedzę na dany temat. Przykładowo, jeżeli sprzedajesz nasiona na Allegro prawdopodobnie znasz się także na zakładaniu czy prowadzeniu ogródka. Jest to Twoja wiedza, którą możesz sprzedać.

Idąc dalej tym tropem możesz bardzo szybko założyć bloga o tematyce ogrodniczej i kierować swoich klientów w to miejsce. Na blogu możesz zarabiać np. na reklamach AdSense czy programach partnerskich i przy okazji budować bazę nowych klientów zainteresowanych tematyką ogrodniczą.

Jedną z zasad, której nauczyłem się od James’a Artura Ray’a jest stosowanie strategii partenonu, czyli oparciu swojego bezpieczeństwa finansowego na kilku filarach. Wtedy, gdy jedna branża przeżywa kryzys inna zaczyna się rozwijać.

Gdy jedno źródło dochodu wygasa inne zaczyna przynosić pierwsze profity. Gdy brakuje Ci na ZUS z Twojej głównej działalności dochody z programów partnerskich mogą uratować całą sytuację.


Kolejne, ciekawe artykuły
1 Komentarz
  • Świetny artykuł bardzo konkretnie i rzeczowo, warto zaznaczyć, i podkreślić żę włąnie dzięki allegro można zbudować listę mailingową chociażby sprzedając swoją wiedze za groszę i przy okazji sprytnie można przekierowywać odwiedzających twoje oferty na allegro na twoją listę mailingową a z tąd już nie daleka droga do dobrych zarobków na listę mailingową.

    Pozdrawiam

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Twoje imię
Adres strony (opcjonalnie)