Najlepszy okres sprzedaży na Allegro

Najlepszy okres sprzedaży na Allegro

Przeczytasz ten artykuł w 3 min.

allegro-zdjęciaJest coraz cieplej. Może inaczej, jest bardzo upalnie. Ten stan przypomniał mi natychmiast jeden z moich błędów biznesowych, które popełniłem przed kilkoma laty. Zakładając swój pierwszy biznes w Allegro nie wziąłem pod uwagę jednego, bardzo ważnego czynnika – sezonowości w handlu.

Jeżeli też nie chcesz popełnić tego błędu zapraszam Cię do całości tego artykułu. Pokażę ci także narzędzie, które wspomoże podjęcie decyzji Kiedy ruszyć z biznesem na Allegro?

Sezonowość w moim rozumieniu opiera się na dwóch ważnych elementach.

Sezonowość związana z zapotrzebowaniem klientów na dany produkt. Przykładowo: artykuły ogrodnicze sprzedają się wtedy gdy zaczyna się sezon. Kostiumy kąpielowe „schodzą” jak świeże bułeczki w okresie przedwakacyjnym. Zimowe buty raczej nie sprzedają się w dużych ilościach w lipcu. Wierzę, że rozumiesz, kiedy rozpoczynają się i kończą dane trendy.
Podaj imię:

Podaj swój email:

Zapisując się zgadzasz się z polityką prywatności.Kolejne, ciekawe artykuły
1 Komentarz
  • Na początku dzięki za artykuł, zapewne wielu z allegrowiczów na własnej skórze przetestuje Twoje rady.
    Rozkręcanie biznesów jak sprzedaż ubrań zimowych czy sprzętu narciarskiego w okresie letnim rzeczywiście nie ma sensu, ale jest szereg biznesów, które właśnie w tym okresie może przynosić najlepsze zyski, np. sprzedaż urządzeń do upiększania ogrodu! Taki biznes nie ma racji byty w okresie świąt, zaczyna żyć w okresie wiosenno-letnim. Może zrobimy jakąś analitykę najlepszych biznesów w odpowiednich porach roku?

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Twoje imię
Adres strony (opcjonalnie)

CommentLuv badge

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak zarabiać 2 tysiące dziennie na kursach internetowych?

Przeczytasz ten artykuł w 2 min.Mam świadomość, że dla wielu...

Zamknij