Najlepszy okres sprzedaży na Allegro

Najlepszy okres sprzedaży na Allegro

Przeczytasz ten artykuł w 3 min.

allegro-zdjęciaJest coraz cieplej. Może inaczej, jest bardzo upalnie. Ten stan przypomniał mi natychmiast jeden z moich błędów biznesowych, które popełniłem przed kilkoma laty. Zakładając swój pierwszy biznes w Allegro nie wziąłem pod uwagę jednego, bardzo ważnego czynnika – sezonowości w handlu.

Jeżeli też nie chcesz popełnić tego błędu zapraszam Cię do całości tego artykułu. Pokażę ci także narzędzie, które wspomoże podjęcie decyzji Kiedy ruszyć z biznesem na Allegro?

Sezonowość w moim rozumieniu opiera się na dwóch ważnych elementach.

Sezonowość związana z zapotrzebowaniem klientów na dany produkt. Przykładowo: artykuły ogrodnicze sprzedają się wtedy gdy zaczyna się sezon. Kostiumy kąpielowe „schodzą” jak świeże bułeczki w okresie przedwakacyjnym. Zimowe buty raczej nie sprzedają się w dużych ilościach w lipcu. Wierzę, że rozumiesz, kiedy rozpoczynają się i kończą dane trendy.

Drugi rodzaj sezonowości związanej z handlem na Allegro łączy się z ilością czasu spędzanego przed komputerem przez potencjalnych klientów. Przykładowo mamy teraz czerwiec. Przeciętny Kowalski, posiadający dom z ogrodem (lub ogródkiem) po powrocie z pracy nie myśli o tym, żeby znowu zasiąść przed komputerem (wszak robił to przez 8 godzin w pracy).

Nie po to też kupił dom z ogrodem za pół miliona lub milion, żeby z niego nie korzystać. Bierze więc sekator, kosiarkę lub inną piłę spalinową i zostaje bohaterem w swoim ogrodzie. Co innego dzieje się w styczniu, lutym czy szarą jesienią. Wtedy Kowalski więcej czasu spędza przed komputerem.

Rozmawiałem kiedyś ze znajomym, który zarabia na reklamach adsense, powiedział prostą rzecz – w zimę zarabiam o 30-40% więcej. Wtedy młodzi ludzie częściej siedzą przed komputerem.

Co mogę Ci doradzić?

Zanim ruszysz ze sprzedażą na Allegro przeprowadź prostą symulację szykując odpowiedzi na pytanie Kiedy, w jakim okresie moi klienci będą kupowali mój produkt? Jakie produkty uzupełniające mogę zaproponować, aby sprzedaż miała charakter ciągły?

Innym bardzo ważnym rozwiązaniem, jest rozszerzenie swojego asortymentu. Przykładowo jeżeli:

  • sprzedajesz sadzonki kwiatów, pomyśl takę o sprzedaży basenów;

  • jeżeli sprzedajesz zwykłe meble pomyśl o meblach ogrodowych;

itd.

Podpowiedź warta 100 tysięcy złotych

Jeżeli miałbym polecić okres w którym startujący biznes zarobi najwięcej to jest to okres przedświąteczny. Pamiętaj jednak, że na Allegro okres ten kończy się tydzień przed świętami, dlatego warto wystartować np. na początku listopada z pewną pulą komentarzy. Tutaj dowiesz się jak szybko je zdobyć.

Najgorszy okres w handlu (poza kilkoma branżami związanymi z wakacjami) to właśnie okres wakacji. Jeżeli chcesz rozpocząć sprzedaż np. odzieży, to lepiej zacznij po wakacjach i w okresie grudnia zarobisz więcej niż np. przez dwa wcześniejsze miesiące.

Jeżeli masz swoje doświadczenia w tym zakresie napisz o tym w komentarzu na dole.


Kolejne, ciekawe artykuły
1 Komentarz
  • Na początku dzięki za artykuł, zapewne wielu z allegrowiczów na własnej skórze przetestuje Twoje rady.
    Rozkręcanie biznesów jak sprzedaż ubrań zimowych czy sprzętu narciarskiego w okresie letnim rzeczywiście nie ma sensu, ale jest szereg biznesów, które właśnie w tym okresie może przynosić najlepsze zyski, np. sprzedaż urządzeń do upiększania ogrodu! Taki biznes nie ma racji byty w okresie świąt, zaczyna żyć w okresie wiosenno-letnim. Może zrobimy jakąś analitykę najlepszych biznesów w odpowiednich porach roku?

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Twoje imię
Adres strony (opcjonalnie)

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak zarabiać 2 tysiące dziennie na kursach internetowych?

Przeczytasz ten artykuł w 2 min.Mam świadomość, że dla wielu...

Zamknij