Co zrobić, żeby podwoić dochody na allegro?

Co zrobić, żeby podwoić dochody na allegro?

Pytanie jest bardzo ogólne, jednak wbrew pozorom odpowiedź jest prosta – musisz zastosować kilka strategii, które potrafią podwoić dochody praktycznie w każdym biznesie. Jest jednak małe „ale”, żeby zmienić ilość pieniędzy, które generuje Twoje przedsiębiorstwo potrzebna jest zmiana myślenia. Strategie, które rodzą zmianę są inne od tych, które stosujesz obecnie.

Oto kilka prostych zmian:

Oblicz swojego klienta na kilka lat. Gdy tylko wystawiasz aukcje i czekasz na sprzedaż to twój klient jest obliczony praktycznie na jedną sprzedaż. Gdy będzie potrzebował kolejnego produktu z  Twojej branży prawdopodobnie wróci na allegro i kupi u konkurencji. Dlaczego? Bo nie będzie chciało mu się Ciebie szukać w gąszczu tysięcy innych aukcji. Żeby wybrał Ciebie musi Cię zapamiętać oraz mieć powód, żeby kupować u Ciebie.

Dlatego potrzebujesz narzędzia do budowania bazy klientów. Po prostu w sprytny sposób przekonaj go do pozostawienia adresu email. Zrób to tak, żeby Allegro nie miało zastrzeżeń. Zaoferuj gratis, który da wartość Twojemu klientowi. W taki sposób masz możliwość kontaktowania się z klientem a także wzbudzasz w nim potrzebę rewanżu za prezent.

Znajdź produkty, które przynoszą Ci największy zysk. Przeważnie 20% tego co oferujesz na Allegro przynosi Ci 80% Twoich zysków. Gdy znajdziesz te produkty zadaj sobie pytanie Czy mogę mieć w swoim katalogu więcej tak dobrze sprzedających się rzeczy?

Zatrudnij pracownika. Wiele osób na Allegro prowadzi jednoosobową działalność. Jedna osoba w którymś momencie natrafia na szczyt swojej produktywności, a tym samym ograniczenie zysków. Często zatrudnienie jednej, dodatkowej osoby powoduje, że zyski z allegro się podwajają.

Najważniejsze jest jednak to, aby skoncentrować się na sprzedaży i marketingu. Tym powinien zajmować się właściciel firmy. Niestety większość jednoosobowych biznesów opiera się na tym, że właściciel robi zdjęcia, jeździ do hurtowni, odpisuje klientom, pakuje paczki i wieczorem, kończąc pracę zadaje sobie pytanie co zrobić, żeby sprzedawać więcej? Nie możesz być każdą osobą naraz, ale możesz być właścicielem firmy, który 10 godzin dziennie pracuje strategicznie (zajmuje się planowaniem kampanii, budowaniem ruchu i relacji z klientami) a pracownicy wykonują wszystkie inne czynności nie związane z marketingiem i sprzedażą.


Kolejne, ciekawe artykuły
1 Komentarz
  • Hej, kilka tygodni temu zacząłem zajmować się handlem elektroniką na allegro no i jak na razie idzie całkiem nieźle. Sprzedaż się kręci, zyski jakieś są, chociaż póki co nie jest tego zbyt wiele, ale na własne wydatki starcza (a i zawsze coś zostaje ). Problem polega jednak na tym, że chciałbym sobie zwiększyć ilość klientów na koncie. Czy macie dla mnie jakieś rady, dotyczące tego jak mógłbym przyciągnąć uwagę ewentualnych kupujących? Tylko prosiłbym o rady inne niż “Daj najniższą cenę” bo raz nie zawsze się to sprawdza, a dwa nie jest to rozwiązanie bo prędzej czy później ceny mogą być tak niskie, że nie będzie już na tym żadnego zysku.

    Słyszałem, że podobno inwestycja w szablony na allegro jest dobrym rozwiązaniem, które szybko się zwróci. W necie natrafiłem na firmę http://www.skutecznyweb.pl która się tym zajmuje. Czy ktoś z was słyszał o tej firmie? Lub ewentualnie o innej, która mogłaby zająć się dla mnie czymś takim.

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Twoje imię
Adres strony (opcjonalnie)