Ile produktów wystawiać na Allegro?

Ile produktów wystawiać na Allegro?

Pomimo że istnieją naukowo udowodnione zależności pomiędzy ilością produktów a podejmowaniem decyzji o zakupie to Allegro jest tutaj poważnym wyjątkiem. Okazało się, że osoby, które mają zbyt duży wybór wpadają w coś co nazywa się paraliżem decyzyjnym.

Pomyśl, gdy chcesz posłuchać muzyki a masz 1000 albumów w MP3 to po 30 minutach bezowocnych poszukiwań może okazać się, że nic nie wybierzesz lub zaczniesz czytać książkę dając sobie spokój z muzyką. Jak wiesz na Allegro jest tysiące produktów a mimo to klienci rzadko osiągają stan paraliżu.

Co ważniejsze ilość produktów na aukcjach czy w kup teraz wpływa na ilość (koszyk) zakupów robionych przez pojedyncze osoby. Część klientów biorąc pod uwagę koszty przesyłki, lub promocje z tym związane dokupują tańsze lub uzupełniające produkty u tego samego sprzedawcy. Dlatego warto zaakcentować w swoich opisach:

– możliwość przesłania kilku produktów przy zachowaniu jednego kosztu przesyłki;

– ofertę innych produktów z Twojego sklepu. Możesz wykorzystać specjalne galerie lub linki do innych przedmiotów lub kategorii

Nie pozwól, żeby Twój biznes zjadły koszty

Jedną z rzeczy, którą należy stale monitorować to przedmioty, które bardzo rzadko się sprzedają a stale pożerają koszty związane z wystawianiem aukcji w serwisie Allegro.

Jedną z mądrzejszych opcji jest wystawienie ich w sklepie Allegro lub całkowita rezygnacja na rzecz innego asortymentu, który będzie generował zyski. Jednym z najpoważniejszych mitów w biznesie jest ten mówiący o stałej potrzebie gromadzenia. Oczywiście w biznesie chodzi o to, żeby gromadzić pieniądze, ale już nie koniecznie produkty, które są kulami u nogi.

Twój biznes ruszy z miejsca gdy sukcesywnie zaczniesz pozbywać się produktów, które nie przynoszą zysków i jednocześnie generują straty. Jeżeli uważasz to za lanie wody to spróbuj dzisiaj z czegoś zrezygnować w swoim biznesie – zobaczysz, że jest to trudniejsze niż Ci się wydaje.


Kolejne, ciekawe artykuły
1 Komentarz
  • Witaj Mirku, tak właśnie działam generalnie, jednak w dalsyzm ciągu zyski na allegro są znikome, bo koszty pożerają wszystko, co zarobię. Teraz szukam metod, dzięki którym nie trzeba zaniżać ceny i towarów, na których można więcej zarobić. Z tym drugim jest gorzej, bo działam w branży komputerowej/elektroniki użytkowej i trudno tutaj wybrać coś, na czym można dać wysoką marżę. Jest jednak generalnie tak, że allegro za dużo kosztuje i robię teraz wszystko, by przenieść 90% swojej sprzedaży do sklepu, jaki założyłam i nad którym pracuję, żeby go dobrze uruchomić. Dobrze tzn tak, żeby na starcie nie “spalić” pierwszych klientów, którzy do niego zajrzą.
    pozdrawiam Cię Mirku i chciałam dodać, że masz chyba nie do końca aktualny mailing, ponieważ dzisiaj dostałam maila “Jak Apple sprzedało ćwierć miliona iPadów w ciągu 24 godzin?”, ale nie ma tam pod linkiem żadnego artykułu (nagrania?, wolę artykuł 🙂 ). Czy jesteś w stanie udostępnić mi to, co oferujesz?
    pozdrawiam, MM

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Twoje imię
Adres strony (opcjonalnie)