Dlaczego klienci nie wchodzą na moje aukcje allegro?

Dlaczego klienci nie wchodzą na moje aukcje allegro?

Marketing nie załatwi wszystkiego. Być może zastanawiasz się dlaczego pewne biznesy, które wyznają zasadę zero marketingu wygrywają z tymi, którzy robią świetną robotę? W szkoleniu 3 filary dochodowego biznesu tłumaczę, że aby osiągnąć rentowność musisz zadbać o 3 podstawowe obszary.

Ważny obszar to produkt, który rozwiązuje problem dużej grupy potencjalnych klientów. Jednym z prostych dowodów na to, że ja i wielu marketrów mamy rację jest Allegro. Serwis ten zapewnia coś bardzo cennego – RUCH. Jeżeli o 21.00 wystawisz produkt na sprzedaż o 22.00 możesz mieć już 100 odwiedzających.

Porównałem ostatnio zainteresowanie dwoma produktami. Produkt pierwszy – usługa pozyskania fanów na facebooku – na aukcję weszło 213 osób – 19 sztuk sprzedanych. Jak łatwo wyliczyć skuteczność oferty w okolicy 10%. Inny produkt to używane części samochodowe – 58 odwiedzających – brak sprzedaży. Jak widzisz nie chodzi tutaj o ruch, gdyż zapewnia go sam serwis Allegro, nie chodzi o opis i prezentację, gdyż w drugim przypadku jest po prostu małe zainteresowanie tą konkretną częścią do samochodu. Tak, wiem, zaraz powiesz, że to bardziej złożone, jednak mi zależy na tym, aby pokazać Ci bardzo prostą prawdę – łatwiej sprzedawać gdy na Twój produkt jest duże zapotrzebowanie.

Jak odkryć dochodowe złoża?

Inna strategia to znalezienie niezagospodarowanej niszy, tylko, że polecam Ci ją w momencie gdy już jakiś dochodowy produkt zapewni Ci utrzymanie. Szukanie dochodowych nisz przypomina poszukiwanie gazu łupkowego czy ropy. Z badań geologów wynika, że się dowiercisz. Wykładasz miliony dolarów i może być tak, że stracisz te pieniądze bo pokłady surowca są zbyt małe. Dlatego przetrwają Ci którzy są zabezpieczeni finansowo.

Podsumowując – zacznij od dochodowego rynku a gdy zaczniesz na nim zarabiać odkrywaj nowe nisze, tak w szybkim czasie rozwiniesz swój biznes. Odpowiedź na pytanie zadane na początku Dlaczego klienci nie wchodzą na moje aukcje? Dlatego, że produkt ich nie interesuje lub tytuł aukcji nie zawiera słów kluczowych. O drugim przypadku opowiem jeszcze na blogu.


Kolejne, ciekawe artykuły
Jak szybko sprzedać? ( 20 gru,2012 )
4 komentarze
 • @Magda – niszą np. w zdrowym odżywianiu jest nisza jedzenie wegetariańskie. W zarabianiu przez internet niszą jest pozycjonowanie, email marketing, zarabianie na blogu. Czyli mówiąc prosto – jest to zagospodarowanie wąskiej gałęzi rynku, która wielcy mają w nosie a mali mogą na niej zarobić.
  @Patryk, masz w 100% rację, żeby wejść w duży rynek trzeba więcej czasu. Jak trafisz w niszę to marketing jest świetną przygodą, która daje efekty. Dlatego na początku biznesu na Allegro tak ważne jest badanie rynku.

 • Z tego co ja zaobserwowałem podczas moich przygód na allegro to dobrym tytułem można dużo zrobić. Jednak w nie w każdej niszy, niektóre są już tak zapchane, że ciężko tam jakąkolwiek większą ilość wyświetleń.

 • Czym są te nisze. Nie wiem o co chodzi?

 • Witam,
  Sprzedajesz na allegro kursy internetowe? Jest to opłacalne? Zastanawiam się, czy nie rozpocząć właśnie tam sprzedaży, bo jest tam jak twierdzisz Ruch.
  Pozdrawiam
  Jakub Jakubowski

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Twoje imię
Adres strony (opcjonalnie)