3 najważniejsze elementy każdego biznesu

3 najważniejsze elementy każdego biznesu

Pewne strategie i modele w biznesie są uniwersalne. Oznacza to, że różnica w prowadzeniu sklepu stacjonarnego, internetowego, czy handlu na allegro jest niewielka. Można oczywiście zauważyć olbrzymie różnice. Przykładowo: w sklepie stacjonarnym raczej nie sprzedaż po 3.00 w nocy, co świetnie się sprawdza w sklepach internetowych. Jednak w przypadku każdej sprzedaży są trzy główne filary

1 Produkt

2 Klienci (ruch)

3 Marketing

Długo dojrzewałem do tego, żeby zrozumieć, że najważniejszym elementem jest ruch. Nie ważne, czy jest to sklep internetowy czy stacjonarny. Możesz mieć najlepszy marketing, świetne produkty, ale gdy Twój biznes odwiedza 5 osób dziennie, przegrasz z tym, który ma 10 000 odwiedzin dziennie.

Wiem, że każdy z tych elementów jest ważny, jednak gdybym miał wskazać na co zwracać uwagę na początku rozwoju biznesu wskazałbym ruch. W przypadku sklepu stacjonarnego jest to lokalizacja i reklama, która przyciągnie klientów. W przypadku sklepu internetowego może być to płatny ruch i pozycjonowanie.


Kolejne, ciekawe artykuły
2 komentarze
  • Dzięki Łukaszu za sprecyzowanie postu. Masz rację, chodziło o to, żeby osoby początkujące posiadały prosty plan, składający się z 3 punktów. Zaczynam, więc swoją energię kanalizuję na te 3 obszary. Jeżeli chodzi o książki dawnych mistrzów, to kiedyś kupiłem cały zestaw wydany w Polsce. Nie zastanawiałem się, po prostu UWIELBIAM starych Mistrzów Copywritingu. Ta wiedza się nie starzeje nawet w erze Facebooka.

  • Mirek, dodałbym do tego mały szczegół — 1) Produkt, który naprawdę coś zmienia w życiu wielu ludzi … 2) Ruch z wielu różnorodnych źródeł (nie tylko np. Google) … 3) Konsekwentny marketing, oparty o reguły marketingu bezpośredniego.

    Mnóstwo ludzi poprzez marketing rozumie właśnie ruch, a to nie o to chodzi. Sekrety leżą w starych, dobrych książkach takich ludzi jak Drayton Bird, Dick Benson, Dan Kennedy.

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Twoje imię
Adres strony (opcjonalnie)