Zmiany opisów oferty na Allegro

Zmiany opisów oferty na Allegro

Przeczytasz ten artykuł w 2 min.

zmiany na allegro

Od lutego 2018 na Allegro obowiązywał będzie nowy typ opisów dla kont firmowych. Opisy i wygląd aukcji będą znormalizowane. Oznacza to, że nie będzie można dodawać swoich własnych szablonów HTML. Będzie to wyglądało trochę tak, jakby wszyscy wystawiali w jednym sklepie internetowym.

Co oznaczają dla Ciebie te zmiany?

Po pierwsze większego znaczenia nabiorą opisy, a nie ich forma. Będą bardziej liczyły się umiejętności copywriterskie niż graficzne.Po drugie zdjęcia nabiorą większego znaczenia.

Oznacza to, że Allegro postawi na jakość zdjęcia, eliminując dziwne miniatury z napisami HIT, PRZECENA itd. Dlatego już teraz warto zainwestować w sprzęt i studio, dzięki którym wyróżnisz się spośród konkurencji. Dodatkowo wszystkie zdjęcia będą znajdowały się na serwerach Allegro.

Po trzecie większego znaczenia nabiorą szczegóły dotyczące warunków sprzedaży i dostawy. Allegro powołuje się na badania, z których wynika, że 89% kupujących przykłada dużą wagę do warunków sprzedaży.

W związku z tymi zmianami należy przewidywać, że wystawienie produktów będzie o wiele prostsze, a Allegro po prostu stanie się jednym, zunifikowanym sklepem internetowym.

Buldożer wjedzie na targowisko

Sygnał, który daje Allegro, jest wyraźny. Wjeżdżamy buldożerem i równamy z ziemią te wesołe, kolorowe stragany i budujemy nowoczesny obiekt handlowy, gdzie wszyscy będą mieli taki sam wygląd sklepu, półek i regałów.

Na pewno ułatwi to wyszukiwanie produktów kupującym. Oczywiście sprzedawcy są pełni obaw. Rozumiem to. Raczej nie lubimy zmian ( i nie chodzi tutaj tylko o polskich sprzedawców). Dodatkowo, jeżeli ktoś żyje ze sprzedaży na Allegro każdą odważną zmianę traktuje jak potencjalne zagrożenia bezpieczeństwa i stabilności.

Wyzwania związane z Tworzeniem lepszych ofert? Musisz ćwiczyć copywriting i postawić na lepsze zdjęcia.

Napisz w komentarzu jak Ty oceniasz te zmiany.

Tutaj możesz przeczytać opis zmian na stronie Allegro


Kolejne, ciekawe artykuły
4 komentarze
  • Zmiana nadchodzi i tyle.
    Przy sprzedaży towarów przemysłowych w sumie wiadomo co robić. Jak jednak zaprezentować towary robione na zamówienie, np. fototapety. Prawie każdy sprzedawca ma zewnetrzną strone z konfiguratorem – jak do tego podejść?

  • Nowa forma prezentowania wystawianego produktu bądź usługi firmy bardzo przypadła mi go gustu. Jest to świetny ruch i krok na przeciw oczekiwaniom Allegrowiczów. Zdjęcia odpowiednio prezentowane silnie oddziałują na klienta. Brawo Allegro!!!

  • Witam , myślę że jest to wspaniałe posunięcie , Zdjęcia mają dużą moc , I ich jakość , Jest Dużym Atutem odbioru Potencjalnego Klienta ,

  • Czy oprócz pozycjonowania, co będzie głównym elementem wejścia i kupna produktu. Chcę zacząć pracę właśnie przez platformę allegro. Z jednej strony super wchodzę jako nowa z nowymi zmianami nie mam starych nawyków. Z drugiej strony to jak wystartować mądrze i z głową z dobrą logistyką, żeby na dzień dobry nie było klapy ?

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Twoje imię
Adres strony (opcjonalnie)

Przeczytaj poprzedni wpis:
Reklama na Facebooku – Jak nie przepłacać i konwertować leady na klientów?

Przeczytasz ten artykuł w 5 min.Reklama na Facebooku nie jest...

Zamknij