Czy można sprzedawać na Facebooku?

Czy można sprzedawać na Facebooku?

Przeczytasz ten artykuł w 3 min.

Czy można sprzedawać na FacebookuJest to jedno z pytań, które zadał pewien czytelnik mojego bloga. Tak, oczywiście możesz sprzedawać na Facebooku. Nie zawsze jest to jednak takie proste. Oto kilka przyczyn:

Powód # 1 Osoba, która przegląda Facebooka jest nastawiona przede wszystkim na odbiór rozrywki. Raczej nie wchodzimy na Facebooka z nastawieniem – co by tutaj kupić? Jeżeli twierdzisz, że odbiorcy mediów społecznościowych nie są nastawieni na kupowanie to pomyśl o serwisie Pinterest.

Ma on dużo większą konwersję np. w branżach związanych z modą i wystrojem wnętrz niż kilka serwisów razem wziętych. Pomyśl też jakie masz nastawienie gdy wchodzisz na Allegro, szukając konkretnego produktu. Nie zrozum mnie jednak źle. Facebook pomaga w podjęciu decyzji o zakupie i powoduje, że bardziej angażujemy się w życie konkretnej marki. Tego typu zaangażowanie przekłada się na sprzedaż w przyszłości.


Podaj imię:

Podaj swój email:

Zapisując się zgadzasz się z polityką prywatności.Kolejne, ciekawe artykuły
1 Komentarz
  • Ciężko mi podjąć temat z perspektywy osoby, która w ten sposób próbuje coś sprzedawać, ale z perspektywy odbiorcy, “potencjalnego kupującego” próba dotarcia z produktem “drzwiami i oknami” do mnie nie przemawia. Jak chcę coś kupić to wiem gdzie szukać – i bynajmniej nie na Facebooku.

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Twoje imię
Adres strony (opcjonalnie)

CommentLuv badge

Przeczytaj poprzedni wpis:
5 Niezwykle Skutecznych Sposobów Na Trudnych Klientów, Którzy Marnują Twój Czas

Przeczytasz ten artykuł w 4 min.Czy zdarza ci się spotkać...

Zamknij