Szablon na Allegro jaki wybrać?

Szablon na Allegro jaki wybrać?

Przeczytasz ten artykuł w 3 min.

Gdybym miał dać jedną, mocną radę odnośnie szablonów na Allegro to skoncentrowałbym się na testowaniu a nie na konkretnych elementach takiego szablonu. Na czym polega taki test? Zamiast szukać intuicyjnie (na zasadzie ten jest ładny to go biorę) wybierz np. 3 szablony.

Nie musisz kupować ich w jednym dniu. Postaraj się, żeby testy przeprowadzać w 3 rożnych miesiącach, podobnych pod względem wielkości sprzedaży. Przykładowo największa sprzedaż przypada w większości branż na grudzień, a najsłabsza na lipiec i sierpień. Dlatego te miesiące całkowicie bym wykluczył.

Co brać pod uwagę w teście?

Najważniejsza jest konwersja, czyli najprościej mówiąc stosunek wejść na aukcję do ilości zakupów. Gdy znajdziesz szablon o najwyższej skuteczności możesz być prawie pewien, że wybrałeś skuteczny szablon dla Twojej działalności. Być może masz świadomość, że zawsze możesz przetestować inną propozycję i znaleźć jeszcze lepsze rozwiązanie.

Co brać pod uwagę przy wyborze szablonu?

Cena. Nie chodzi tylko o to, żeby zapłacić jak najmniej. Bardzo często najtańsze szablony zdradzają natychmiast, że nie są najwyższej jakości. Samodzielnie musisz stwierdzić czy jakość zdjęć i grafiki nie sugeruje, że jest to słaby i tani szablon. Idąc w drugą stronę i zamawiając najdroższe szablony aukcji przed zakupem zadaj pytanie sprzedającemu Dlaczego szablon jest tak drogi. Co dostanę za taką różnicę w cenie? Jeżeli nie będzie potrafił racjonalnie odpowiedzieć to prawdopodobnie wysoka cena ma zadanie informacyjne – mój szablon jest drogi, dlatego jest lepszy.

Przeładowanie. Szablon powinien wspierać sprzedaż a nie rozpraszać kupujących. Musisz tutaj kierować się zdrowym rozsądkiem i pewnym umiarkowaniem. Tutaj możesz sprawdzić także prędkość ładowania się szablonu wgranego na serwer >>

Kolorystyka. Szablon ma za zadanie budowanie zaufania do sprzedawcy oraz poprawę sposobu postrzegania produktu przez klientów. Przykładowo kolor czarny, purpurowy czy bordowy sugeruje, że jest to produkt o wyższej jakość. Jednak z drugiej strony młodzież oglądająca tego typu aukcje nie poczuje się zachęcona do zakupu. Dlatego ważne jest to, aby dopasować kolorystykę do grupy docelowej. Żeby dowiedzieć się więcej po prostu obserwuj sklepy konkurencji, która zatrudnia osoby znające się na psychologicznym oddziaływaniu kolorów na kupujących.

O innych ważnych elementach i sposobach testowania szablonów do Allegro w kolejnym wpisie.


Kolejne, ciekawe artykuły
5 komentarzy
 • Pozwolę sobie wtrącić kilka słów, otóż wygląd aukcji nie jest najważniejszy ale każdy bierze go pod uwagę dokonując zakupu. Wchodząc na aukcje solidnego sprzedawcy oczekuje się od niego:
  1. szybkiego i miłego kontaktu
  2. szybkiej realizacji zamówienia
  3. profesjonalizmu

  3 punkt nie może być spełniony bez dobrze wyglądającej aukcji, bo tylko profesjonalista podchodzi do tematu z pełnym zaangażowaniem.

 • Moim skromnym zdaniem opłaca się robić porządne szablony allegro, ponieważ ludzie są jak sroczki, widzą, że coś ładnie się prezentuje to kupują. Od siebie polecam http://aleszablony.pl są to przede wszystkim darmowe szablony aukcji, można również użyć generatora szablonów wbudowanego w strukturę strony. Co do wyglądu szablony cechują się sporą indywidualnością i “profesjonalizmem” (jak na darmowe szablony).

 • moze jestem nietypowym klientem, ale jak widze wypasiony szablon na aukcji, zaraz doszukuje sie jakis manipulacji w sprzedazy. zrobic dobre wrazenie, coby uspic czujnosc. Dobry opis produktu, dobre oceny w komentarzach, dobre zdjecia, najlepiej zrobione w realu, a nie sciagniete ze stron producenta. To mnie przekonuje, a nie jakies tam szablony 🙂

 • Oczywiście, że opis, zdjęcie i wiele innych czynników ma znaczenie. Jednak szablon wpływa na decyzję w podobnym stopniu jak pierwsze wrażenie gdy np. odwiedzamy biuro lub sklep. Dzisiaj będąc w pewnym biurze zauważyłem niezły bałagan, nie wycofałem się z transakcji, ale czuję od tego momentu pewne wątpliwości. Dlatego może szablon nie jest najważniejszy, jednak jest bardzo ważny. Zresztą cytowany Maciej Dutko potwierdza to na swoich szkoleniach. Decyzję podejmujemy na podstawie wielu danych, im bardziej dopracujemy każdy element, tym większa szansa na sprzedaż.
  Cieszę się Darku, że podjąłeś tę dyskusję. Dzięki osobom takim jak TY, ten blog jest ciekawszy.

 • Czytając ten wpis zastanawiam się czy szablon, wygląd strony ma wpływ na zwiększenie sprzedaży, czy raczej treść, content ma tu większe znaczenie. Wielu nazwijmy to znawców tematu sugeruje, a wręcz stanowczo stwierdza iż treść jest najważniejsza. Na jednym ze szkoleń poświęconym właśnie Allegro znawca tematu Maciej Dutko przekonywał iż opis przedmiotu i jego właściwy tytuł to podstawa skutecznej sprzedaży na Allegro.

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Twoje imię
Adres strony (opcjonalnie)

Przeczytaj poprzedni wpis:
5 sposobów na zdobycie wartościowych fanów na Facebooku

Przeczytasz ten artykuł w 4 min.Na tym blogu pomagam zwiększać...

Zamknij