Jak pozyskać bogatych klientów?

Jak pozyskać bogatych klientów?

Przeczytasz ten artykuł w 3 min.

Business man on the beachPodczas ostatniej rozmowy na Skypie z jednym z czołowych polskich marketerów padło stwierdzenie, że „tani pakiet jest nieprzydatny a drogi pakiet jest drogi” nie będę zdradzał Ci szczegółów produktu skupię się jednak na pomyśle sprzedawania drogiego produktu.

Okazało się, że w ankietach także często pytacie mnie „jak znaleźć klientów premium?”. W tym wpisie podzielę się z Tobą kilkoma prostymi technikami docierania do obszaru VIP.

Pierwsze co musisz zrobić to uświadomić sobie, że istnieją klienci, którzy po prostu kupują droższe usługi i produkty. Pomyśl tylko o jednym z polityków, który miał obsesję na punkcie drogich zegarków. Czy uważasz, że czas, który te zegarki pokazują jest inny? Nie, u niego godzina 13.00 to taka sama godzina 13.00 co u Ciebie? Dlaczego więc zapłacił fortunę za swój zegarek? Z prostej przyczyny, zaspokoił w ten sposób swoje potrzeby.

Co trudniej sprzedać drogi czy tani produkt?

Czy uważasz, że potrzeba większych umiejętności sprzedażowych, żeby sprzedać zegarek za 20 000 i ten za 220 złotych? Jestem przekonany, że gdy ktoś już chce mieć gadżet za kilkadziesiąt tysięcy nie musisz go bardzo przekonywać.

Teraz opiszę Ci technikę budowania listy klientów premium. Zrobimy to na przykładzie drogiej marki zegarków. Dodatkowo użyjemy do tego sekretnej techniki Zaawansowanej opcji wyszukiwania na facebooku.

Krok # 1 Wejdź w opcje ustawień języka na swoim facebookowym koncie. Żeby ułatwić Ci sprawę będę ilustrował cały proces zrzutami z ekranu:

Ustawiasz język na English (US). Tylko w tym języku działa zaawansowana wyszukiwarka Facebooka Facebook Sociogram

Oto tutorial graficzny

facebook-tutorial-1

 facebook-tutorial-2

Krok # 2 Gdy już masz ustawiony Facebook Sociograf musisz wpisać w wyszukiwarkę Facebooku frazę po angielsku
Podaj imię:

Podaj swój email:

Zapisując się zgadzasz się z polityką prywatności.Kolejne, ciekawe artykuły
7 komentarzy
  • Sam przetestuje zmianę cen na swoich klientach 🙂 W sumie to już to robię. Przejdziemy na poziom “premium”.

  • Ciekwe, nie miałem pojęcia, że zmieniając jezyk na FB można mieć dostęp do innych rozwiązań. To faktycznie może pomóc, muszę potestować, dzięki!

  • Zazwyczaj jeżeli coś lubimy to albo mamy chęć to posiadać albo już posiadamy, także nawet jeżeli ew. ktoś nie ma danego produktu to zapewne już na niego odkłada 🙂

  • Ciekawe, ale chyba nie zawsze “Lubie to” oznacza “stać mnie na to”… Pozdrawiam

  • Znam tą strategię 😉
    Co prawda poznałem ją jako po prostu dobieranie idealnej grupy docelowej, jednak osobiście uważam, że działa najlepiej właśnie do drogich produktów.
    Jednak bez względu czy ktoś sprzedaje drogie czy duże jedno jest pewne – musi mieć sprecyzowaną grupę docelową zanim w ogóle zacznie jej używać.

  • Oczywiście, że łatwiej jest sprzedać towar misowy (czyt. drogi) niż towar na który nie ma popytu , ponieważ rynek się już nasycił zegarkami za 220zł, różnica tkwi w jakości usługi, pamiętajmy, potencjonalny klient “bogacz” będzie zainteresowany wykwalifikowaną obsługą , takie dopieszczenie w każdym calu.

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Twoje imię
Adres strony (opcjonalnie)

CommentLuv badge

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak wyliczyć prowizję na Allegro

Przeczytasz ten artykuł w 1 min.Mam świadomość, że duża część...

Zamknij