Szybki i darmowy sposób na pozyskanie klientów

Szybki i darmowy sposób na pozyskanie klientów

Przeczytasz ten artykuł w 2 min.

pozyskiwanie klientów

Czy jest jakiś sposób na zwiększenie sprzedaży gdy nie mam szans na dużą listę mailingową i brakuje środków na płatną reklamę? Wydawałoby się że nie jest to do zrobienia a jednak… Pomyśl w taki sposób.  Jako właściciel firmy czy sprzedawca masz pewien problem – zbyt mało potencjalnych klientów.

Rozumiem to i chcę Ci pomóc, pomyśl o grupie właścicieli biznesów, którzy mają całkowicie odmienny problem od Twojego. Posiadają dużą liczbę potencjalnych klientów, ale nie mają produktu, który mogliby sprzedawać. Jeżeli mówimy od działaniach regionalnych może to być właściciel portalu, forum lub fanpejdża o tematyce regionalnej.

Dwa problemy, które łączą właścicieli biznesów

Jak widzisz mamy dwie strony, które mają całkowicie odmienny problem. Gdy połączycie siły problem ten może zniknąć. Ty będziesz miał reklamę (czytaj przypływ nowych klientów) a właściciel serwisu dochód, którym się oczywiście podzielisz. Technika ta wymaga kilku prostych czynności:

  1. Zrób listę kontaktów do regionalnych serwisów, fanpejdży i for internetowych.
  2. Napisz email w którym proponujesz współpracę (oczywiście warto zaproponować udział w zysku ze sprzedaży)
  3. Zaplanuj kampanię.

Jak tak kampania powinna wyglądać?

Na początku warto przynajmniej w małym stopniu zbudować relację i nie afiszować się na starcie jedynie z propozycją sprzedaży. Takimi technikami są gratisy, rabaty np. na hasło czy podzielenie się jakąś wiedzą. Osobiście zaprosiłbym taką grupę na webinar, przekazałbym pewien zakres wiedzy i dopiero potem przeszedłbym do sprzedaży.

Czego potrzebujesz, żeby wyszło?

Przede wszystkim nic Ci z Tego nie wyjdzie jeżeli nie zrobisz prostego kroku – nie zaczniesz działać. Tak jak wspomniałem zacznij od spisania adresów potencjalnych partnerów np. w Excelu, potem napisz do tych osób email z propozycją współpracy. Pomyśl także o tym, że jedna udana promocja może być powielana nawet przez lata. Patrząc jeszcze z innej perspektywy, więcej ugrasz wykorzystując obcą stronę lub forum z dużą grupą użytkowników niż reklamując się na stronie firmowej, która ma 3-4 wejścia dziennie.


Kolejne, ciekawe artykuły
Jak szybko sprzedać? ( 20 gru,2012 )

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Twoje imię
Adres strony (opcjonalnie)

Przeczytaj poprzedni wpis:
Polityka Prywatności

Przeczytasz ten artykuł w 4 min.Polityka Prywatności Serwis Perswazjawsprzedazy.pl zastrzega...

Zamknij