Ona wydała na szkolenia ponad 300 tysięcy złotych

Ona wydała na szkolenia ponad 300 tysięcy złotych

Przeczytasz ten artykuł w 3 min.

Pewna amerykańska terapeutka Ann Taylor Harcus powiedziała na jednym z seminariów, że wydała na swój rozwój ponad 100 tysięcy dolarów. Co ważniejsze uważa, że każdy dolar z tej inwestycji był w 100% trafiony. Dlaczego piszę dziś o tym? Po prostu, uważam, że jest prosty system, który potrafi zagwarantować sukces w jakiejkolwiek dziedzinie życia. Jednym z najważniejszych części tego przepisu jest stała edukacja. Polega ona na tym, że wyrabiasz w sobie nawyk ciągłego uczenia się. Dowiedz się kiedy ja zacząłem zmieniać swoje życie ucząc się każdego dnia.

Nie pamiętam dokładnie kiedy zacząłem wdrażać tą ideę, wiem jednak, że gdy miałem około 16 lat chciałem być jednym z najlepszych rockowych gitarzystów w kraju. W wieku 18 lat nagrałem płytę gdzie są utwory tak szybkie i “techniczne”, że dziś nie poradziłbym sobie z nimi.

Wtedy nauczyłem się, że jeżeli chcę być lepszy niż inni, chcę osiągać więcej muszę mieć lepszych nauczycieli. Zacząłem wtedy non stop czytać o wybitnych amerykańskich muzykach i kupować ich szkółki na video. Gdy znajomi usłyszeli ile to wszystko kosztuje patrzyli na mnie jak na idiotę. Ja jednak mocno wierzyłem, że jest to jedyna słuszna droga.

Miałem rację, osiągnąłem wyniki w bardzo szybkim czasie. Wtedy nauczyłem się, że nie ma większej wartości niż WIEDZA. Jak się domyślasz wykorzystywałem ten nawyk w każdej dziedzinie jakiej chciałem być dobry i mieć frajdę z tego co robię. Jeszcze nigdy mnie TO nie zawiodło, cały czas się uczę i z przyjemnością płacę za wiedzę.  Jeżeli wiesz więcej niż inni, masz lepszych nauczycieli, płacisz za droższe szkolenia – będziesz zawsze dalej niż inni. Możesz mieć lepszy samochód, meble, jeść lepsze potrawy, ale to tak naprawdę nie da Ci przewagi w TYM co robisz. Zrozum mnie dobrze – nie mam nic przeciwko nowym samochodom, jestem za tym, żebyś miał w życiu to, czego chcesz, chcę Ci tylko pokazać, że możesz być lepszy w tym co robisz – wystarczy, że będziesz uczył się od najlepszych i poświęcał na to trochę więcej czasu niż inni.

Napisałem o TYM w mojej książce

Pamiętaj, że każda złotówka wydana na wiedzę i rozwój zwraca się po dłuższym lub krótszym czasie. Jeżeli się nie zwraca – wybierasz kiepskie, mało skuteczne szkolenia lub nie wykorzystujesz praktycznie tej wiedzy.

W mojej książce Recepta Na Kryzys >> (możesz ściągnąć ją za darmo) opisałem jak inwestowanie w wiedzę może zmienić Twoją sytuację finansową (i nie tylko). Miłej lektury. Napisz także w komentarzu – jakie szkolenie pozwoliło Ci najwięcej zarobić.

Dostęp do darmowych porad >>


Kolejne, ciekawe artykuły

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Twoje imię
Adres strony (opcjonalnie)

Przeczytaj poprzedni wpis:
Od czego zacząć sprzedaż?

Przeczytasz ten artykuł w 4 min.Moje myślenie o sprzedaży cały...

Zamknij