Jedna konkretna technika, która tworzy wirusa na facebooku?

Jedna konkretna technika, która tworzy wirusa na facebooku?

Przeczytasz ten artykuł w 2 min.

facebookTen największy portal społecznościowy, który obecnie zalicza niezbyt udany debiut na giełdzie był na początku wielką nadzieją osób zajmujących się marketingiem i sprzedażą.

Dlaczego tak się stało? Przyczyna jest prosta – facebook służy do utrzymywania i wymiany kontaktów. Jak wiesz prowadzenie skutecznego biznesu opiera się głównie na tych dwóch elementach.

Dlaczego mimo tego jednym udaje się zwiększać dochody w czasie gdy inni nie potrafią ruszyć z miejsca i przekreślają Facebooka? Podstawowa kwestia jak zwykle dotyczy umiejętności prowadzenia marketingu w portalach społecznościowych. Tutaj najwięcej sprzedają Ci, którzy…  nie sprzedają a opowiadają.

Oto prosty życiowy przykład: jedna z regionalnych siłowni ma swój profil na FB. Właściciel (chyba z lenistwa) nie pisze zbyt wiele, ale wrzuca dużo zdjęć. Przez przypadek odkrywa Świętego Grala social media jakim są właśnie fotki, które

– są dobrze widoczne

– mają wirusowy potencjał

–  nie wymagają umiejętności pisania.

Co najlepiej sprzedaje na facebooku?

Gdy przyglądasz różne galerie i widzisz komentarze zaczynasz czuć potrzebę dołączenia do tej społeczności i co za tym idzie – prawdopodobieństwo zostawienia przez Ciebie pieniędzy w tej firmie drastycznie wzrasta. Inny przedsiębiorca zaczyna namawiać za pomocą facebooka „zapraszamy do nowej siłowni – super promocje”. Fani ignorują takie notki gdyż nie ma w nich nic wartościowego. Traktują je jako spam.


Podpowiedź jest prosta – jeżeli nie potrafisz tworzyć Ciekawej opowieści ( wartościowej treści) na facebooku lepiej oprzyj swój marketing na zdjęciach. Jeżeli klienci pozwolą się na nich oznaczyć lub po prostu pozwolą na ich publikację sami zaczną pisać komentarze i tym samym promować Twój biznes.

Jeżeli chcesz więcej porad dotyczących facebooka to mam dla Ciebie świetną wiadomość. W przyszły poniedziałek otrzymasz film w którym zdradzę Ci m.in.:

– jak w ciekawy i wirusowy sposób prowadzić swój fanpejdż?

– co zrobić, aby Twój wpis zobaczyło jak najwięcej osób?

– w jaki sposób udało mi się zbudować listę pół tysiąca adresów email (w kilka dni) wykorzystując jedno narzędzie na facebooku?

Wejdź na bloga w poniedziałek. Do usłyszenia.


Kolejne, ciekawe artykuły
2 komentarze

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Twoje imię
Adres strony (opcjonalnie)

Przeczytaj poprzedni wpis:
3 rzeczy, których musisz bezwzględnie unikać na YouTube

Przeczytasz ten artykuł w 3 min.Kiedy kilka dni temu przeglądałem...

Zamknij