Jaki aparat wybrać do sprzedaży na Allegro?

Jaki aparat wybrać do sprzedaży na Allegro?

Przeczytasz ten artykuł w 2 min.

nikon-d-40Są branże w których jakość aparatu, którego używasz  nie będzie miała wpływu na Twoją sprzedaż. Bywa tak, że masz już gotowe zdjęcia od producenta. Jeżeli jednak robisz zdjęcia samodzielnie, to ich jakość może mieć olbrzymi wpływ na Twoje wyniki finansowe.

Jeżeli sprzedajesz np. odzież to musisz o tym wiedzieć – zdjęcie działa wielokrotnie mocniej niż opis. Opis ma znaczenie, ale wspiera on proces podejmowania decyzji przez internetowego klienta.

Dlaczego warto zainwestować w lustrzankę?

Moja podpowiedź jest bardzo prosta – zainwestuj w lustrzankę. Pamiętam, że gdy w moim “warsztacie” pojawił się Nikon d40, miało to bezpośredni wpływ na zyski.

Inwestycja zwróciła się po kilku miesiącach. Co powoduje, że zdjęcia robione lustrzanką sprzedają wiecej produktów? Najprościej tłumacząc – produkt prezentowany na zdjęciu jest bardziej atrakcyjny. Związane jest to z ilością szczegółów, nasyceniem barw itd.

Co mogę Ci polecić? Osobiście wystarcza mi Nikon d40, nie jestem specjalistą w tej dziedzinie i opowiadam tylko i wyłacznie o własnych doświadczeniach. Jeżeli nie masz jeszcze motywacji, żeby wydać więcej pieniędzy na nowy aparat to pomyśl o tym, że po pracy twoja nowa zabawka może służyć do celów hobbystycznych 🙂

Jeżeli masz inne doświadczenia czy sugestie – napisz w komentarzu.


Kolejne, ciekawe artykuły
4 komentarze
  • Jak widzisz Mateuszu, Twój przykład jest świetnym dowodem na to, że zdjęcie ma kolosalny wpływ na sprzedaż w serwisie Allegro. Gdy sprzedawca nie weźmie sobie tej kwestii do serca może tracić dużą ilość pieniędzy każdego dnia.
    Mówisz o tym, że posiadasz profesjonalny sprzęt. Myślę, że wynika to z faktu, że ten zakup był dla Ciebie inwestycją. W taki sposób warto podchodzić do zakupu aparatu z myślą o biznesie w internecie.

  • racja, jakość zdjęć ma ogromny wpływ na sprzedaż. Przykładowo: znajomy wystawił na Allegro konsolę PSP, dodał kilka zwykłych zdjęć z kompaktu i cenę KupTeraz 400zł, zainteresowanie konsolą było małe, założyłem się z nim, że bez problemu sprzedam jego konsolę na Allegro za kwotę 450zł do maksymalnie 3 dni, a to za sprawą dobrego opisu i świetnych zdjęć. Konsola została sprzedana po dwóch dniach. Co prawda używam sprzętu foto zawodowo (obecnie w “stajni” mam sprzęt pełnoklatkowy o łącznej wartości ponad 15 tyś, min Canon 5D mark II z dobrymy szkłami). Oczywiście aparat to nie wszystko, ogromną rolę odrywa lampa, oświetlenie, balans bieli. Wszystko to sprawia, że przedmioty które sprzedaję nie są dłużej na Allegro niż 2-3 dni.

  • Dziękuję Janie za opinię, dzięki naszym podpowiedziom każdy sprzedawca na Allegro będzie mógł wybrać aparat na własną kieszeń i dopasowany do własnych potrzeb.

  • Dobry kompakt, z kilkunasto megapixelowa matrycą zupełnie wystarczy. Już dawno minęły czasy, kiedy różnice w jakości zdjęć były znaczne. Poza tym, nie każdy ma ochotę tygodniami zgłębiać ustawienia parametrów lustrzanki. Porównywaliśmy zdjęcia zrobione lustrzanka (jakiś nikon)z takimi samymi zrobionymi kompaktowym conanem (seria SX), zdecydowana przewaga kompaktu…

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Twoje imię
Adres strony (opcjonalnie)

Przeczytaj poprzedni wpis:
3 kosmiczne elementy, które podniosą Twoją sprzedaż na Allegro

Przeczytasz ten artykuł w 3 min."Sprzedaję odzież na Allegro i...

Zamknij