Ile czasu poświęcać na marketing?

Ile czasu poświęcać na marketing?

sprzedaż-allegroRozmawiając z jednym z moich klientów podczas konsultacji zadałem mu bardzo proste pytanie – co robiłeś 3 lata temu w swoim biznesie? No jak to co, to samo, co teraz – odpowiedział. Robiłem zdjęcia, wystawiałem aukcje, tworzyłem opisy i wysyłałem paczki.

Wspomnę, że mój klient zajmuje się sprzedażą odzieży. OK, a czym zajmujesz się teraz? No…w sumie tym samym – odpowiedział. Po tych słowach trochę się zamyślił. Jestem przekonany, że i Ty także rozumiesz pewną życiową prawdę – robiąc pewne rzeczy stale w taki sam sposób, otrzymujesz takie same wyniki.

Co zatem należy zrobić, aby zmienić swoją sytuację np. finansową? Odpowiedź jest prosta – zacznij działać inaczej.

Najprostsza rada jaką mogę przekazać Ci teraz, rada dzięki której coś się zmieni w Twoim biznesie brzmi tak:

poświęcaj tyle samo czasu na marketing, co na wystawianie aukcji.

Tak, podstawowy błąd sprzedawców na Allegro, którzy nie osiągają swojego celu polega na tym, że są wystawiaczami aukcji, a nie sprzedawcami.

Co możesz zrobić, aby mieć więcej pieniędzy z Allegro?

1. Ustal, że poświęcisz 2 godziny dziennie na budowanie relacji ze swoimi klientami. Do czasu gdy nie staniesz się kumplem swojego klienta, sprzedajesz mu “na chłodno”. Jest to trudna sprzedaż oparta w dużej mierze na przypadku.

2. Pisz ze swoim klientem. Możesz robić to za pomocą maili lub strony na Facebooku. Chociaż nie widzę powodu dla którego nie miałbyś połączyć tych dwóch elementów. Jeżeli nie wiesz od czego zacząć – niedługo poinformuję Cię o  kursie w którym pokażę, jak nawet dziecko może budować relacje ze swoimi klientami za pomocą poczty email.

3. Traktuj swoich klientów jak społeczność. Żyjesz w pewnej społeczności. Masz rodzinę, znajomych, grupę zakochanych w Tobie kobiet lub facetów itd. Stanowicie społeczność. Część z tych osób kochasz, od części uciekasz przechodząc na drugą stronę ulicy, a jeszcze jedna cześć jest Ci zupełnie obojętna. Tak samo jest z Twoimi klientami. Warto dążyć do tego, aby zebrać te osoby, poznać ich upodobania i sprawić, żeby rozmawiały o Tobie czy Twoich produktach. Najlepszym narzędziem do tego jest Facebook (Twitter, Blip) i Blog.

Co masz konkretnie zrobić?

Żeby nie było lania wody, zrób dziś jedną prostą rzecz. Poświęć 2 godziny czasu na marketing. Np. załóż bloga na Bloggerze. Jest to prosty system, który nie sprawi problemów komuś, kto umie pisać w “wordzie”. Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, zapraszam Cię na darmową, godzinną konsultację na Skypie. Wystarczy, że napiszesz do mnie na poczta@perswazjawsprzedazy.pl


Kolejne, ciekawe artykuły
3 komentarze
  • Dzięki powinno być wiencej takich artykułów,a ludziom którzy dopiero zaczynajją w tym biznesie było by o wiele łatwiej.Pozdrawiam.

  • Dzięki Przemku, myślę, że dzięki takim artykułom sprzedawcy na Allegro mają większą szansę na osiągnięcie sukcesu. Trzeba tylko wprowadzać tę wiedzę w życie.

  • Bardzo dobrze opisane, moim zdaniem to jest klucz do sukcesu, którego nie każdy zna i nie wie jak go wykorzystać.

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Twoje imię
Adres strony (opcjonalnie)