Co zrobić aby więcej osób wchodziło na Twoje aukcje?

Co zrobić aby więcej osób wchodziło na Twoje aukcje?

wejścia-na-aukcjeCzęsto sprzedawcy, którzy zaczynają na Allegro zadają mi pytanie

Co zrobić, aby było więcej wejść na aukcję?

Na początku warto odróżnić dwa problemy. Pierwszy to ilość wejść, drugi to wielkość sprzedaży. Wbrew pozorom są to dwa oddzielne tematy. Dzisiaj zajmiemy się ilością wejść na Twoje aukcje. Gdzie tkwi problem?

  1. Nieodpowiednia kategoria. Być może Twój produkt jest umieszczony w nieodpowiedniej kategorii. Są tutaj dwie rady. Po pierwsze znajdź lidera w zakresie sprzedaży podobnych do Ciebie produktów i podpatruj w jakich kategoriach wystawia produkt. Drugi sposób to testowanie różnych kategorii, oczywiście uważając na regulamin allegro.

  2. Mało atrakcyjne zdjęcie. Dobrym zdjęciem możesz przyciągnąć naprawdę wielu potencjalnych klientów. Przykładowo dobrym pomysłem jest zadbanie o kontrast.
    Jeżeli masz biały przedmiot będzie on wyróżniał się lepiej na czarnym tle niż na szarym. Dodatkowo warto dodać do zdjęcia wyróżniającą ramkę lub widoczne strzałki. Tutaj pokazuję jak to zrobić >>

  3. Tytuł aukcji. Ten element ma dwa zadania: przyciągnąć uwagę, ale także zbudować zaufanie do Ciebie. Dlatego z jednej strony nie może być zbyt mdły, a z drugiej zbyt odważny, gdyż może wpłynąć negatywnie na Twój wizerunek.

    Najważniejsze jest tutaj zdobycie wiedzy nt. Tworzenia nagłówków. Przykładowo tutaj możesz znaleźć program, który tworzy świetne nagłówki. Jest tam także kurs obsługi tego programu (jest on w języku angielskim, dlatego nagrałem instrukcję jak go używać).

    Najprostsza podpowiedź brzmi. Wykorzystuj pomysły innych i adaptuj je do swoich produktów. Druga prosta podpowiedź:TESTUJ

Strategia warta wiele tysięcy złotych. Doskonale wiesz, że tytuł aukcji ma tylko 50 znaków. Zatem co zrobić, aby zwiększyć ilość informacji zawartych w tytule?

To bardzo proste. Wystarczy stworzyć widoczny napis na miniaturce. Przykładowo, masz 3 gratisy. Nie musisz pisać tego w tytule – wystarczy, że określenie 3 gratisy wysyłka w 24H umieścisz na zdjęciu miniaturki. Jak to zrobić? Tutaj to pokazuję >>


Kolejne, ciekawe artykuły

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Twoje imię
Adres strony (opcjonalnie)