3 strategie, które zwiększą sprzedaż na Allegro

3 strategie, które zwiększą sprzedaż na Allegro

Duża część osób, które działają na Allegro uczy się obserwując działania konkurencji. Niestety, w wielu przypadkach silna pozycja wynika z elementów, które nie są dostrzegalne „gołym okiem” lub nie są na tym etapie osiągalne dla ciebie. W tym nagraniu poznasz sposoby na ukrytą sprzedaż.


Kolejne, ciekawe artykuły
7 komentarzy
  • Masz rację, jednak zgadzam się z Adrianem: niech allegro działa nam jak najlepiej, ale niech będzie tylko formą reklamy, miejscem pozyskiwania kolejnych zadowolonych klientów dla sklepu. Ja mam tylko jedno pytanie: jak przekierować ruch z allegro do sklepu, korzystając z autorespondera, bez narażenia się na posądzenie, że łamie się regulamin allegro albo korzysta bezprawnie z adresów e-mail klientów z allegro?

  • Niestety, ale na Allegro najsilniejszy element konkurencyjnosci widać gołym okiem: cena. Minęły już czasy, gdy można było ją łatwo wyrownać jakością opisu.

  • Adrian Bysiak ma rację, warto budować markę swojego i sklepu i wykorzystać allegro do tego. To raczej sprzedawcy na Allegro usiłują przekierować ruch stamtąd do swojego własnego sklepu, którego prowadzenie jest bez porównania tańsze. Ilu sprzedawców ma nazwę “www_adressklepu_pl”, mail kontaktowy w stylu biuro@adressklepu.pl, znaki wodne z adresem sklepu w zdjęciach albo w wiadomości przysyła zaproszenie do obejrzenia swojego sklepu? Sprzedają na Allegro ale starają się wypromować również własny sklep.

  • Ja myślę, że bezsensem, jest kupowanie reklamy, czy kierowanie ruchu z innych serwisów do allegro gdzie są nasze aukcje. Lepiej kierować ruch do swojego sklepu, który jest nasz, a allegro powinno być tylko wspomaganiem sprzedaży takie sklepu.

  • @ Dzięki Magdo “Przygoda w niebieskich dżinsach” wyszła w czasie nagrania. To, co doradziłbym Ci odnośnie nieznanego produktu na rynku to praca nad modelem biznesowym. Następnie dałbym to beta testerom. Twój model oparty na kreowaniu potrzeby i jest trudniejszym modelem marketingowym.

  • “Przygoda w niebieskich dżinsach” – rewelacyjny przykład:) Video bardzo ciekawe i pokazuje, że pewne podstawowe rzeczy trzeba co jakiś czas powtórzyć… Ciekawa jestem, co byś zaproponował w ramach badania rynku dla nowego, nieznanego na rynku produktu?

  • 2 razu przesłuchałem Twój filmik i mam problem z wyłowieniem 3 strategii o których wspominasz w tytule. Może mam gorszy dzień ale możliwe tez że za słabo wypunktowałeś te strategi.
    Pozdrawiam

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Twoje imię
Adres strony (opcjonalnie)