Sekret najbogatszych ludzi świata, czyli czego nie zrobią nigdy 1 stycznia

Sekret najbogatszych ludzi świata, czyli czego nie zrobią nigdy 1 stycznia

Czas i motywacjaCały czas żyjemy pod presją czasu, dlatego postanowiłem podzielić się z Tobą sekretem najbogatszych ludzi świata, którzy osiągnęli swoje fortuny umiejętnie radząc sobie z uciekajacym czasem. Ich największy sekret polegał na tym, że …

gdy zaplanowali, że zarobią swój pierwszy milion tego samego dnia wykonywali jedną, konkretną czynność, która wiązała się z realizacją ich celu np. zakładali w banku swoje konto i wpłacali swoje pierwsze, oszczędzone pieniądze. Nigdy nie odkładali czegoś na tak idiotyczne daty jak np. 1 stycznia. Strategia jest prosta, jeżeli dzisiaj o 17.00 zechcesz napisać swoją książkę to o 20.00 tego samego dnia musisz fizycznie mieć zapisaną kartke A4. Jeżeli pojawi się wymówka, to albo ją zniszczysz w zarodku albo Twój cel pozostanie tylko marzeniem.

Ile możesz zapłacić za swoją motywację?

Ze swoich doświadczeń, wiem, że działa (także na mnie) wzmocniona motywacja, czyli konkretna czynność, która wiąże się np. z wydaniem pewnej sumy pieniędzy w celu realizacji swoich planów (jest to strategia znienawidzona przez moją rodzinę:-)).

Planując założenie tego bloga wydałem 700 złotych na kurs Blog dla eksperta i w taki sposób skończyły się moje problemy
z odkładaniem na później założenia swojej strony internetowej.

Strategia Bruca Dickinsona

Kiedyś przeczytałem w jaki sposób motywuje się wokalista zespołu Iron Maiden, który mówił o tym, że gdy brakuje mu motywacji do nagrania płyty, oświadcza wszem i wobec, że w miesiącu X nagrają płytę. Po takim oświadczeniu nie mają już wyjścia, siedzą w studio nagrywając swoją nową płytę.

Jak motywować się do zwiększania  sprzedaży?

Prawdopodobnie zastanawiasz się jak wykorzystać strategię konkretnego działania na polu sprzedaży.

Krok pierwszy: zaplanuj, o ile chcesz zwiększyć swoją sprzedaż ( w procentach lub podaj konkretną sumę)

Krok drugi: wykonaj konkretną czynność np. zadzwoń do 10 klientów więcej niż przed zaplanowaną zmianą. Jak to zrobić? Wykręć numer i zacznij mówić i tak dziesięć razy przez cały miesiąc. Za miesiąc przyślesz mi e-mail
z podziękowaniem.


Kolejne, ciekawe artykuły
Jak się motywować? ( 20 kw.,2012 )

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Twoje imię
Adres strony (opcjonalnie)