Czy google + 1 zmieni internet?

Czy google + 1 zmieni internet?

Przeczytasz ten artykuł w 2 min.

maly-google+Google idzie na wojnę z Facebookiem. Piszę o tym, gdyż prawdopodobnie doskonale zdajesz sobie sprawę z faktu jak Facebook i “Lubię To” zmieniły wiele biznesów. Okazało się, że serwis społecznościowy stworzony przez Marka Zuckerberga pozwala świetnie uzupełniać relacje z klientami.

Okazało się, że Google tak łatwo nie odpuści. W taki sposób powstały zalążki nowego serwisu społecznościowego. Zanim jednak lepiej go przetestuję, chcę opowiedzieć Ci o nowym przycisku Google +1. Żeby wszystko stało było jasne opiszę czym jest Google +, a czym Google +1.

Google + jest serwisem społecznościowym stworzonym przez Google. Poniżej zrzut ekranu – tak wygląda jego interface.

google+

 Google + 1 to przycisk, który możesz dodać na blogu, tak aby inni klikali i dawali Twojemu artykułowi + 1. Taki przycisk mam na dole tego wpisu. Możesz go przetestować teraz – musisz jednak być zarejestrowany w Google lub np. w usłudze Gmail. Tak wygląda:

Google + 1 logo

 Co zmieni przycisk +1?

 Najważniejsza zmiana dotyczy tego, że o wartości strony będą decydowali Twoi znajomi. Przykładowo:
Jeżeli zjedzą w dobrej restauracji i będą chcieli łatwo polecać ją znajomym, wystarczy, że wejdą na jej stronę i kliknął +1. Wtedy TY wpisując w Google „Restauracja Miasto XYZ” w wynikach wyszukiwania zobaczysz, że jedną z tych restauracji poleca np. dwóch Twoich znajomych.

 Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tym przycisku zapraszam tutaj >>

 Napisz w komentarzu co sądzisz o tym narzędziu? Będę wdzięczny za twoją opinię.


Kolejne, ciekawe artykuły
1 Komentarz
  • Osobiście uważam, że o ile przycisk Google +1 może zrobić niezłą roszadę w wyszukiwarce oraz faktycznie wpłynąć na popularność naszych serwisów, to Google + jako portal się nie przyjmie z taką mocą jak Facebook. Na Facebooka można zaprosić dosłownie każdego, do Google+ tylko posiadaczy konta w Google. Można mieć tylko nadzieję, że to się zmieni.
    Pozdrawiam
    Marek
    http://interaudio.pl/

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Twoje imię
Adres strony (opcjonalnie)

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ile czasu poświęcać na marketing?

Przeczytasz ten artykuł w 3 min.Rozmawiając z jednym z moich...

Zamknij