Chipsy i majtki marki Google

Chipsy i majtki marki Google

Firma Google na początku swego istnienia miała olbrzymie szczęście – pozyskała ona inwestorów, którzy bez wahania wpompowali pieniądze w wyszukiwarkę, która nie zarabiała. Możesz zastanawiać się, dlaczego poważni biezesmani inwestowali dziesiątki milionów w pomysł, który nie przynosił ani dolara.

 Odpowiedź jest prosta, najwyższym stopniem wtajemniczenia genialnych inwestorów jest wiedza, że warto stawiać na biznes, który skupiony jest na kliencie. Opłaca się przeczekać okres budowania rynku ( klientów) nawet kosztem zarabiania, gdyż zawsze na końcu tej podróży jest pełen portfel klienta, który obdarzył Cię zaufaniem.

Jak w krótkim czasie zdobyć miliony potencjalnych klientów?

Firma Google zdobyła miliony potencjalnych klientów dając im darmową i najskuteczniejszą wyszukiwarkę na świecie. Myślę, że nawet nie warto pytać Cię ile razy dziennie z niej korzystasz. Dlaczego napisałem ten artykuł? Ostatnio wpisując w wyszukiwarkę adres www.google.pl na środku ekranu pojawił się napis, że jest już dostępna nowa komórka marki Google G1.

 Poczułem, że chcę ją mieć… dlaczego?

Nie potrzeba było żadnego marketingu, żebym poczuł chęć posiadania tej komórki. Starałem się zrozumieć mój stan
i doszedłem do wniosku, że chciałem mieć ten telefon z kilku powodów

1. Wyszukiwarka przez lata pomagała mi za darmo wyszukiwać informację, więc chciałem w ten sposób podziękować firmie z Doliny Krzemowej, za lata korzystania z ich darmowych usług.
2. Znałem już doskonale jeden z ich produktów, dlatego wierzę, że i G1 będzie równie niezawodny jak wyszukiwarka.
3. Ufałem tej firmie i znam ją od wielu lat, dlatego spokojnie mogę u nich kupować inne rzeczy.

Nowa modlitwa biznesmanów

Pomyśl tylko jak sprzedaje się ten produkt, skoro podobnych uczuć doznało kilka milionów osób na całym świecie. Myślę, że w tym momencie najczęstszą modlitwą biznesmenów jest tylko, żeby google nie zaczęło produkować tego, co ja.
Swoją drogą wyobraź sobe “zgooglizowany” świat, siedzisz przed laptopem marki Google, odbierasz telefon marki Google, jesz chipsy Google (już widzę to białe opakowanie z kolorowym logo), masz na sobie majtki Google …. Dobrze, dobrze wystarczy.

Treść tego artykułu można streścić w jednym zdaniu: jeżeli chcesz być zadowolony ze swoich wyników sprzedaży, najpierw skup się na klientach, zbuduj swój rynek, a dopiero potem zajmij się produktem.

Jeżeli masz jakiś pomysł na nowy produkt marki Google – napisz komentarz


Kolejne, ciekawe artykuły
4 komentarze

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Twoje imię
Adres strony (opcjonalnie)