Jak pozyskać klienta w banku?

Jak pozyskać klienta w banku?

Przeczytasz ten artykuł w 5 min.

klient-w-bankuTen tytuł może trochę Cię zmylić, jednak tak często wpisywane jest to zapytanie, że muszę się z nim rozprawić.

W tym artykule nie chodzi o to, żeby wchodzić do banków i wyciągać im klientów. Mam na myśli olbrzymi problem wielu sprzedawców lub partnerów biznesowych, którzy zarabiają na prowizjach z produktów bankowych.

Banki płacą dużo za swoich klientów. Dzieje się tak z prostej przyczyny – mają świetny tunel sprzedaży. W przypadku kredytu – zamawiasz raz a płacisz nawet 40 lat. Myślę, że mnie rozumiesz :-). Dlatego warto za takiego klienta zapłacić nawet kilka tysięcy złotych prowizji. Dobra, starczy tego przydługiego wstępu. Czas na konkrety.

Opisane metody stosują Ci, którzy osiągają efekty w tej dziedzinie (pozyskiwanie klientów na kredyty i usługi finansowe), dlatego warto coś dla siebie wybrać.

Student, który szuka konta

Metoda # 1 Kim jest Twój klient i kiedy podejmuje decyzję o tym z jakiego produktu bankowego skorzysta? Przykładowo odpowiadasz, że: jest to osoba idąca na studia, która nie ma jeszcze swojego konta w banku a potrzebuje jakiegoś rachunku, żeby rodzice dofinansowywali jego nowe, pełne rozrywek i nauki życie.

Wiesz ile ma lat, wiesz w którym momencie będzie potrzebował rachunku, wiesz na jakie strony internetowe wchodzi (przed pójściem na studia zdaje maturę, więc odwiedza portale związane np. z przygotowaniami do matury).

Musisz wykupić reklamę (baner) na tego typu serwisie i zasygnalizować jego przyszły problem – idziesz na studia będziesz potrzebował rachunku z minimalnymi lub zerowymi prowizjami. To czego potrzebujesz to grafik (stworzenie baneru reklamowego) copywriter (stworzenie kilku wersji nagłówka) i strony (o ile nie jest to link do rejestracji w serwisie partnerskim) oraz funduszy na reklamę.

Romans z nieruchomościami

Metoda # 2 Pozyskiwanie klientów na kredyty hipoteczne. Uwielbiam te momenty olśnienia, gdy dostrzegam ukryty i wściekle sprytny marketing. Gdy widzisz w swoim mieście nowe biuro pośrednictwa w sprzedaży nieruchomości, wydaje Ci się, że właściciel będzie zarabiał na prowizjach od sprzedanego domu lub mieszkania.

Może i tak, ale w wielu przypadkach najwięcej zarabiają oni (lub ich partnerzy biznesowi) na polecaniu kredytów hipotecznych. Wyobraź sobie, że osoby, które szukają mieszkania na rynku wtórnym, odwiedzają agencję nieruchomości. Po krótkiej umowie pytasz się, czy będą kredytować to mieszkanie, odpowiadają, że tak, ale procedura przyznania kredytu trochę się wydłuża. Zobacz, masz właśnie klienta na kredyt hipoteczny.

Jeżeli nie chcesz się zajmować nieruchomościami, nie szkodzi. Umów się z agencjami, że raz w miesiącu będziecie przeprowadzać w swoim mieście, szkolenie, seminarium, spotkanie na którym będziecie uczyć jak uzyskać wartościowy kredyt i kupić mieszkanie poniżej jego wartości.

Kluczem do tej techniki jest zadanie sobie pytania, gdzie są moi klienci i kiedy podejmują decyzję o skorzystaniu z kredytu?

Jak zdobywać szybką listę kontaktów?

Metoda # 3 Chcę założyć firmę, ale nie mam środków.

Świetnie, właśnie poznałaś nowy typ klientów dla banków. Początkujący przedsiębiorcy. To świetni klienci. Rachunki firmowe, leasingi, kredyty. Musisz jednak ich spotkać o wiele wcześniej niż konkurencja.

Sam byłem kiedyś świadkiem jak na szkoleniu dla osób, które starały się o dotacje unijne pojawiły się ciche panie z dużego, polskiego banku z ofertą założenia konta firmowego.

Jak zdobyć kontakt do przyszłych przedsiębiorców? Buduj listę ludzi, którzy chcą założyć firmę i edukuj ich. Nie musisz wiedzieć wszystkiego, możesz wejść w partnerstwo np. z biurem rachunkowym. Co ja bym polecał? Buduj listę w płatny sposób zapraszając na darmowe szkolenie.

Przykładowe tytuły z „czapki” Jak założyć firmę? albo Zakładanie własnej firmy krok po kroku albo Jak pozyskać 18 tysięcy na start własnego biznesu? Pomysłów jest wiele. A teraz twoje pytania (przewiduję, że się pojawią)

Gdzie kupić płatną reklamę?

Facebook, serwisy regionalne (strony, fora internetowe, strony na facebooku), ulotki z zaproszeniem na darmowe szkolenie internetowe.

Gdzie mają zostawić swój email?

Ja używam systemu Benefiter.pl i Implebot.pl. Musisz mieć jeszcze stronę, która będzie przekazywała jedną informację – Żeby odebrać wejściówkę na darmowe szkolenie Jak pozyskać 18 tysięcy na start własnej firmy wpisz swój email poniżej (tutaj wstawisz miejsce do pozostawienia emaila).

Jak zrobić taką stronę? Najszybciej będzie na Oferia.pl – Zlecę stworzenie strony przechwytujące (tzw. strony lądowania). W taki sposób zdobędziesz kontakt do niegrzecznych, przyszłych przedsiębiorców, którzy będą potrzebować kredytów, rachunków, leasingów itd.

Na dzisiaj starczy, jeżeli masz pytania napisz w komentarzu poniżej. Coś Ci dał ten wpis? Opublikuj go na Facebooku, będę Ci wdzięczny.

Jak pozyskać klientów (zobacz inny artykuł na blogu)


Kolejne, ciekawe artykuły
Jak szybko sprzedać? ( 20 gru,2012 )
3 komentarze

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Twoje imię
Adres strony (opcjonalnie)

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak sprzedać więcej, czyli mało znana zasada eliminacji

Przeczytasz ten artykuł w 2 min.Intuicyjnie sprzedawca w większości sklepów...

Zamknij