5 Filary Biznesu według Dana Kennedy’ego

5 Filary Biznesu według Dana Kennedy’ego

Tony Robbins
Zig Ziglar 
Les Brown 
Jim Rohn 
Brian Tracy 
Eric Thomas 
Nick Vujicic 
Brendon Burchard

Chciałbym dziś podzielić się z Tobą refleksją na temat pięciu filarów biznesu, które zostały przedstawione przez Dana Kennedy’ego. Dowiedziałem się o nich z podcastu  Zen Jaskiniowca i chcę przedstawić moją interpretację tych zasad.

1. Jasność osoby

Kluczem do sukcesu w biznesie jest pełna świadomość siebie. Musisz dokładnie wiedzieć, kim jesteś, rozpoznać swoje mocne strony i zrozumieć przekonania, które mogą Cię blokować. Niekiedy spotykam się z opiniami, które wydają się nierealne – jak sprzedać produkt za 600 000 w trzech dniach? Ale to wszystko jest możliwe, jeśli wierzysz w siebie, definiujesz własne ramy działania i nie pozwolisz, by przeszłość czy cudze opinie definiowały Twoją wartość.

2. Jasność celu

Musisz wiedzieć, dokąd zmierzasz. Ja osobiście lubię sobie wyznaczać konkretne cele, takie jak “zarabiam 300 000 miesięcznie”. Warto również zastanowić się nad tym, jak chcesz się czuć każdego dnia. Dla mnie ideałem jest być spokojnym, cieszyć się każdym momentem i robić to, co kocham.

3. Jasność rynku

Zanim zaczniesz sprzedawać, musisz dokładnie wiedzieć, komu chcesz sprzedawać. Czy sprzedajesz instalacje fotowoltaiczne? Skieruj się do osób, które chcą oszczędzać na energii. A może oferujesz diety? Skup się na osobach, które pragną transformacji swojego ciała.

4. Jasność przekazu

Nie chodzi tylko o to, by sprzedawać produkt, ale przede wszystkim o to, by oferować transformację. Dla mnie, gdy sprzedaję aplikacje oparte na sztucznej inteligencji, kluczem jest pokazanie ludziom, jak mogą one zmienić ich życie, a nie tylko skupianie się na technicznych aspektach produktu.

5. Jasność sposobu

Jak dostarczysz swoją ofertę klientowi? W moim przypadku polega to na wykorzystaniu reklam w mediach społecznościowych, które prowadzą ludzi do pięciodniowego kursu o sztucznej inteligencji. Po takim kursie, oferuję im możliwość zakupu mojego produktu.

Podsumowując, sukces w biznesie opiera się na jasności w tych pięciu obszarach. Zamiast szukać setek różnych sposobów na zarobienie pieniędzy, skup się na tym, co naprawdę jest ważne. Dla mnie, podczas biegania, wszystko staje się jasne. Mam nadzieję, że moja interpretacja tych zasad pomoże Ci też zobaczyć ścieżkę do sukcesu w nowym świetle.


Kolejne, ciekawe artykuły

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Twoje imię
Adres strony (opcjonalnie)