3 praktyczne sposoby na negatywa

3 praktyczne sposoby na negatywa

Przeczytasz ten artykuł w 2 min.

negatyw-allegroDzisiaj chcę rozwiązać problem dużej części osób, które sprzedają za pomocą serwisu Allegro. W jednym zdaniu można określić, że negatywne komentarze (celowo użyłem liczby mnogiej) mają wpływ na wyniki sprzedaży.

Jest co prawda część klientów, którzy kupują tak szybko, że nie mają czasu sprawdzić komentarzy. Dodatkowo serwis Allegro subtelnie ukrył komentarze. Nie zmienia to faktu, że duża część kupujących sprawdza ten element. Często jest jeden z podstawowych kryteriów przy podejmowaniu decyzji. Gdy mamy podobną jakość, podobną cenę, czas wysyłki to czym ma się kierować kupujący?

Co zrobić gdy mam dużo negatywów?

Sposób 1 Umieść w opisie aukcji zrzut ekranu z pozytywnymi komentarzami. Kiedyś testowałem opcje w której pokazałem jeden komentarz neutralny, tak aby przekaz był bardziej wiarygodny. Zasady wpływu społecznego mówią, że powinno to wpłynąć pozytywnie na wiarygodność (przyznałem się do błędu – jestem szczery). Niestety sprzedaż była mniejsza niż w przypadku samych pozytywnych komentarzy w zrzucie ekranu.


Podaj imię:

Podaj swój email:

Zapisując się zgadzasz się z polityką prywatności.Kolejne, ciekawe artykuły

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Twoje imię
Adres strony (opcjonalnie)

CommentLuv badge

Przeczytaj poprzedni wpis:
Coś za coś, czyli jak jakość ma się do dostępności

Przeczytasz ten artykuł w 2 min.Jestem w trakcie czytania książki,...

Zamknij