Webinar sprzedaje jak szalony

Webinar sprzedaje jak szalony

Przeczytasz ten artykuł w 2 min.

 

webinar-darmowyDla osób, które jeszcze nie wiedzą czym jest webinar podam prostą definicję. Webinar jest to szkolenie na żywo, ale w internecie. Trochę przypomina to tytuł płyty Kazika „Na żywo, ale w studio”. Po prostu wynajmujemy sobie internetową salę szkoleniową, zapraszamy uczestników, tworzymy prezentację i już, zrobione. Każdy kto prowadzi szkolenia na żywo ma świadomość jak rewolucyjne jest to narzędzie. Przeprowadziłem ostatnio 3 webinary używając tego narzędzia i długo musiałbym wyliczać wszystkie korzyści.

Dlaczego webinar może zmienić Twój biznes?

Jest jeden prosty powód. W wielu przypadkach, aby wytworzyć w klientach stan, w którym są przekonani do zakupu usługi lub produktów musisz ich edukować. Jeżeli opowiadasz o danym produkcie jako ekspert i dodatkowo podzielisz się swoją wiedzą słuchacze automatycznie przekonują się do zapłacenia za to, co im oferujesz. Mogą także pomyśleć, że to nie dla nich i to także w porządku. Nie ma produktów, które są dla wszystkich.

Jest jeszcze jeden bardzo ważny czynnik – reguła wzajemności. Przekazując wartościową wiedzę za darmo wytwarzasz w odbiorcach chęć odwdzięczenia się za to, co otrzymali podczas darmowej konferencji. Jeżeli w trakcie prezentacji przemycisz informacje o produkcie – prawo wzajemności może zdziałać cuda.

Niestety w wielu przypadkach edukowanie w Sali konferencyjnej związane jest z dużymi kosztami. Wynajęcie internetowego pokoju konferencyjnego na 100 osób kosztuje mnie około 120 złotych miesięcznie. To tylko jeden z pomysłów na to jak kreatywnie można wykorzystać pokoje do webinarów. Jeżeli chcesz uczestniczyć w moich szkoleniach na żywo zapisz się tutaj >>. Poinformuję Cię o terminach w specjalnych emailach.


Kolejne, ciekawe artykuły
Jak szybko sprzedać? ( 20 gru,2012 )

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Twoje imię
Adres strony (opcjonalnie)

Przeczytaj poprzedni wpis:
Obsługa klienta i jak zdobyć przewagę?

Przeczytasz ten artykuł w 3 min.Myślę, że miliony firm największą...

Zamknij