Jak wypozycjonować sklep internetowy?

Jak wypozycjonować sklep internetowy?

W listopadzie rozpoczęliśmy z Kubą Brożyną eksperyment, który miał pokazać jak katalogowanie bloga wpływa na jego pozycję w Google. Do eksperymentu posłużył jeden z moich blogów dotyczących copywritingu milionzaslowo.pl. Jedną z największych wad tego blogu to fakt, że w samej domenie nie ma frazy copywriting. Spoglądając na poniższe dowody pozycjonowanie w wydaniu seosklep24.pl widać, że mądre katalogowanie działa. Jedna z fraz była już wysoko inne podskoczyły w wyniku katalogowania przez Kubę.

pozycjonowanie-sklepu

Na czym polega katalogowanie stron?

Najprościej można to wytłumaczyć na przykładzie głosowania. Każdy link do Twojej strony lub blogu to głos oddany przez internautów. Im więcej głosów tym lepiej. Żeby nie było to takie proste Google odróżnia głosujących. Dzieli ich na lepszych i gorszych wyborców, nadając im tytuły PR (ranking strony) od 0 do 10. Dlatego dwa głosy (linki) od stron lub katalogów z PR 5 są lepsze niż 30 linków od stron z PR 0. Oczywiście jest to mocne uproszczenie. Google cały czas dopracowuje swój system głosowań a pozycjonerzy dopracowują własne systemy „obejścia” systemu głosowań Google.

Podsumowując : SeoSklep24.pl w moim przypadku udowodnił swoją skuteczność, która poparta jest raportami.


Kolejne, ciekawe artykuły
10 komentarzy
 • Najlepszym sposobem jest powolne ale jednocześnie rozsądne linkowanie.

 • super, krótko, zwięźle i na temat!

 • Witam, jaki pakiet katalogowania z seosklep24 był zastosowany w tym teście? pozdrawiam!

 • Tego mi było trzeba! 🙂 Dzięki za fajny test, teraz rozjaśniło mi się trochę w głowie, że katalogowanie to dobry pomysł na pozycjonowanie sklepu internetowego.

 • @Kamil – pozycje aktualnie polepszyły się i weszły do TOP3 , oczywiście nie wszystkie 🙂 Jeśli Mirek będzie chciał je udostępnić to zapraszam do kontaktu 🙂 Prześlę screena z monitoringu 🙂

  Pozdrawiam
  SeoSklep24.pl

 • Witam.

  Może ja postaram się pomóc.

  ” Ale mnie dręczy ostatnio pewne pytanie i mam nadzieję Mirku, że mógłbyś na nie odpowiedzieć – jaki wpływ na pozycjonowanie może mieć dodawanie linków do katalogów zagranicznych.

  Widziałem ostatnio na Interkursy.pl wystawioną ofertę listy katalogów zagranicznych od PR4 do PR9 z instrukcją dodawania linków, tylko czy aby zamiast pomóc, to czasem nie zaszkodzi? ”

  Odnośnie linkowania w zagranicznych katalogach to według mnie i mojego doświadczenia WARTO 🙂

  Aktualnie Google zwraca bardzo uwagę na jak najbardziej naturalne linkowanie. Nie tylko na stronę główną ale też na podstrony itp. Warto linkować na słowa kluczowe typu: kliknij tutaj, nowy wpis, nowa strona itp. Słowa nie powiązane z tymi na które chcemy pozycjonować strony. Do tego mieszanie skryptów z jakich pochodzą linki i zobaczymy efekty 🙂

 • A jak wyglądają wyniki na dziś? Ustabilizowały się, czy może poleciały?

 • Jest jeszcze jedna ważna rzecz w katalogowaniu, oprócz oczywiście PR katalogu, – ANCHOR TEXT – czyli tekst występujący pomiędzy znacznikami, który przeniesie Cię po kliknięciu do innej lokalizacji.

  Ale mnie dręczy ostatnio pewne pytanie i mam nadzieję Mirku, że mógłbyś na nie odpowiedzieć – jaki wpływ na pozycjonowanie może mieć dodawanie linków do katalogów zagranicznych.

  Widziałem ostatnio na Interkursy.pl wystawioną ofertę listy katalogów zagranicznych od PR4 do PR9 z instrukcją dodawania linków, tylko czy aby zamiast pomóc, to czasem nie zaszkodzi?

  Pozdrawiam serdecznie

 • Dzięki za sprostowanie. Kolejny dowód na to, że Google cały czas zmienia zasady.

 • Witam.

  Dziękuję autorowi za artykuł o moich usługach oraz o moim sklepie.

  Chciałbym tylko w jednej kwestii się wypowiedzieć:

  ” Jedną z największych wad tego blogu to fakt, że w samej domenie nie ma frazy copywriting. ”

  Uważam, że aktualnie jest to PLUS, ponieważ Google ostatnio sporo namieszało w wynikach dla stron, które w domenie miały słowo kluczowe, na które pozycjonowały swoje strony www.

  Dlatego Mirku ja to uważam za PLUS w Twoim blogu 🙂

  Pisz na nim więcej a wyniki jeszcze wskoczą wyżej 🙂

  Pozdrawiam
  Jakub Brożyna

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Twoje imię
Adres strony (opcjonalnie)