Czy opłaca się kupować listy mailingowe na Allegro?

Czy opłaca się kupować listy mailingowe na Allegro?

lista mailingowaGdy szukasz szybkiego sposobu na zbudowanie listy potencjalnych klientów możesz się rozczarować. Część osób znajdując na Allegro ofertę mailingu czy co gorsza kupienia listy mailingowej ma nadzieję, że dzięki takim kontaktom szybko się wzbogaci.

Niestety, gdy kupisz tani mailing (możliwość wysłania mailingu do bazy właściciela) okaże się, że prawdopodobnie nie spełni on raczej Twoich oczekiwań. Pomyśl w ten sposób: osoba zostawiająca swój email np. na forum dotyczącym motoryzacji lub najnowszych nowości filmowych nie podskoczy do góry z radości gdy otrzyma email od nieznanej osoby która stara się sprzedać coś co zupełnie nie jest jej potrzebne.

Nie będzie wielkiej tragedii jeżeli produkt będzie skierowany do osób w młodym wieku, no może kilka wejść na stronę się pojawi. Niestety, gdy kupisz naprawdę duże mailingi i uzyskasz większy ruch będzie to okupione Twoim stresem. Wiele osób zarzuci Ci SPAMOWANIE, postraszy sądem lub mafią i poprosi, żebyś więcej nie wysyłał takich listów.

Lista mailingowa budująca relacje

O wiele lepszym rozwiązaniem jest przeznaczenie tych pieniędzy na reklamę np. w Facebook Ads, Adtaily lub systemie Adwords. Różnica jest taka, że gdy klienci sami zapisują się na Twoją listę mailingową masz szansę zbudować z nimi relacje, w przypadku kupowanego mailingu jest to bardzo mało prawdopodobne. Początkującym osobom, które nie posiadają kapitału polecam budowanie darmowego ruchu na strony lub blogi, gdy jednak zaczynasz generować zyski wyrób w sobie nawyk płacenia za reklamę w internecie.

Kiedy zacząć kupować reklamę w internecie?

Rozumiem, że zarabiając np. 1000 miesięcznie trudno jest przeznaczać większe kwoty np. na płatną reklamę w Facebook Ads. Podejdź do tego w inny sposób. Potraktuj to jako wyrabianie w sobie pewnego nawyku. Nawet wydając 50 złotych na reklamę zaczynasz wyrabiać w sobie pewien pozytywny odruch. Dodam jeszcze, że nawet po najlepszych kursach kupowania ruchu i tak pierwsze pieniądze wydasz na uczenie się swoich klientów i popełnianie błędów. Im wcześniej zaczniesz, tym szybciej osiągniesz duże efekty.


Kolejne, ciekawe artykuły
6 komentarzy
 • Generalnie nie ma możliwości sprzedawania baz danych klientów indywidualnych. Od razu wiadomo, że taka oferta dotyczy nielegalnej bazy i może przynoeść więcej szkód niż porzytku.

  Polecam zapoznać się ze stroną https://freshmail.pl/czy-moge-kupic-liste-mailingowa/ nim wydamy choć złotówkę na zakup bazy mailingowej!

 • Witam!
  Dziękuję bardzo za wyjaśnienie. Właśnie zetknęłam się z propozycją zakupu listy na allegro i szczerze mówiąc miałam sporo wątpliwości, czy dobrze zrobię. Dzięki wyjaśnieniom w artykule i przeczytanym komentarzom nie zmarnowałam swoich pieniędzy na bezsensowny zakup. Jeszcze raz dziękuję. Lucyna

 • Całkowicie się zgadzam, że kupowanie listy mailingowej niewiele wnosi do naszego biznesu i są to zazwyczaj wyrzucone pieniądze.
  Płatna reklama na Facebooku wydaje się dobrym rozwiązaniem ale najlepiej budować listę poprzez zapis na własnym blogu. To są najlepsi potencjali klienci.
  Pozdrawiam,
  Jacek Pastuszko

 • Działam w necie już ponad 5 lat, i powiem Wam, że kilka tysięcy złotych jakie w sumie wydałem na wysyłanie mailingów na listy z allegro, przyniosło w sumie może 300 zł…. U mnie działa reklama w google i na stronach poświęconych konkretnemu tematowi.

  Pozdrawiam
  damian żukiewicz

 • Dziękuję Mariuszu za opinię. Pierwszy Twój przykład pokazuje, że można przetestować tę opcję. Myślę jednak, że bardziej opłaca się kontakt z partnerem i wymiana (wysłanie na siebie) mailingów.

 • Dwa lata temu zakupiłem mailingi na allegro za kwotę około 100zł w efekcie czego zbudowała się lista (pod pewien produkt partnerski) 2400 osób. Półtora roku temu próbowałem powtórzyć ten manewr (nawet wydałem 300zł) – zapisało się jedynie 50 osób.

  Podobnie jak autor artykułu odradzam wszystkim, te listy są po prostu wyeksploatowane!

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Twoje imię
Adres strony (opcjonalnie)