3 fundamentalne prawdy o sprzedaży

3 fundamentalne prawdy o sprzedaży

motywacjaZebrało się tego wszystkiego. Przeglądałem ostatnio komentarze na kilku moich blogach, które w większym lub mniejszym stopniu dotyczą sprzedaży i udało mi się zebrać najważniejsze blokady, które powodują, że ciągle narzekasz na swoją sprzedaż.

1. Narzekanie. Masz rację, ja także nie jestem święty. Zdarza mi się narzekać. Wiem jednak, że narzekanie nie jest stanem, w którym osiągniesz maksymalny wynik w sprzedaży. Jeżeli oglądasz czasami Kuchenne koszmary Gordona Ramseya wiesz, że zaczyna on zmianę w każdej podupadającej restauracji od zmiany mentalności właścicieli.

Pamiętam, że gdy wysłałem kiedyś mailing polecając książkę nt. sprzedaży jedna osoba napisała – dlaczego chcesz mi sprzedać książkę? No właśnie dlatego, że jestem sprzedawcą. Nie możesz narzekać, że musisz sprzedawać, że inni Tobie coś sprzedają. To powoduje, że jesteś zdemotywowaną osobą.

2. Sprzedawanie nie jest przestępstwem ani grzechem. Drugi problem, chyba najważniejszy to fakt, że nie kochasz sprzedaży. Gdy obserwuję zachowanie osób w dziale sprzedaży widzę coś takiego. Pierwszy telefon wykonują z pewnym zapałem, potem drugi, trzeci itd. Po 10 widzę, że są zdołowani a ich twarz mówi – nie chce mi się.

To oznacza, że nie kochasz sprzedaży. Nie możesz uważać, że sprzedaż jest czymś złym i obciachowym. Cały świat sprzedaje. Jesteśmy częścią społeczeństwa w którym jedni sprzedają a drudzy kupują, tylko po to, żeby potem zamienić się rolami.

Gdy masz wykonać 30 telefon do klienta i czujesz spadek energii napisz na kartce 10 razy -uwielbiam sprzedawać, kocham rozmowy z moimi klientami. Zobaczysz, że to Ci pomoże.

3. Nie chodzi Ci o sprzedawanie, TY chcesz być wolny. Jeżeli zatrudniasz się w dziale sprzedaży. Jeżeli awansujesz na dyrektora działu sprzedaży. Gdy zakładasz własną firmę nie chodzi Ci o pieniądze. One są ważne, ale tak naprawdę potrzebujesz czuć się wolny.

Skoro już to wiesz, to teraz inna oburzająca prawda: tylko sprzedając możesz być bogaty a co za tym idzie wolny finansowo. Pracując mięśniami bogacisz się o wiele wolniej niż sprzedając. Jeżeli rozumiesz to o czym mówię, to chcę żeby dotarło do Ciebie, że MUSISZ pokochać sprzedaż, gdyż to jeden z najlepszych sposobów na to, aby być wolnym finansowo.


Kolejne, ciekawe artykuły

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Twoje imię
Adres strony (opcjonalnie)