Prezentacja video firmy

Prezentacja video firmy

Twój profil na YouTube może być świetnym sposobem na zdobycie przewagi nad konkurencją. Pomyśl o tym, że zakładając blog, stronę internetową lub sklep największym Twoim problemem jest brak ruchu.

Skąd on wynika? W Google jest prawdopodobnie setki stron w Twojej niszy.

Początkującemu biznesowi trudno jest się przebić. Żeby wejść na pierwszą stronę Google potrzebujesz kilku miesięcy. Jeżeli jednak wgrasz na YouTube filmik promujący Twoją firmę lub niszę konkurencja będzie drastycznie mniejsza. Dzięki temu serwisowi masz szansę wybić się w Google o wiele szybciej niż za pomocą artykułów.

Animowana prezentacja firmy
Jest jednak małe „ale”. Prawdopodobnie nie masz kamery, mikrofonu, oświetlenia, programu do obróbki wideo itd. Nie wspomnę o pomyśle na tego typu film. Jednym z najszybszych rozwiązań jest nagranie animowanej prezentacji video.
Oto jeden z przykładów:

Jeżeli chcesz stworzyć tego typu prezentację:
– sklepu internetowego;
– aukcji allegro;
– konkretnego produktu;
– blogu;
– twojego zespołu w marketingu sieciowym
Napisz do mnie na miroslawskwarek@gmail.com


Kolejne, ciekawe artykuły
14 komentarzy
 • Sam planuję wykorzystać YouTube do promocji moich stron. Ciekawe co z tego będzie. Możliwości są naprawdę duże, aczkolwiek i tak nic nie zastąpi ruchu na stronie z wyszukiwarek.

 • Myślę, że w przyszłości coraz więcej firm będzie korzystać z promowania swojej marki właśnie poprzez Youtube. Obecnie jeszcze nie jest to tak popularne, ale efekty, które płyną z Youtube są rzeczywiście imponujące.

 • Popularność Youtube sprawia, że można go teraz wykorzystywać do takich celów. Mi się tylko w Youtube nie podoba jedna rzecz, ale to dotyczy również całego internetu. Mnóstwo dziadostwa, które jest wrzucane przez każdego, kto tego chce. Czy znajdzie się wreszcie jakaś mądra osoba, która zainicjuje akcje “sprzątnie w sieci”.

 • Super, będę musiał to rozważyć. Zawsze jakaś alternatywa do profilu na FB

 • Zastosowałem już jakiś czas temu YT w promocji biznesu – nie jest w stanie realnie ocenić efektów, ale filmiki ładnie się wyoglądały. Polecam więc to narzędzie, tym bardziej, że może bardzo dobrze wpłynąć na pozycjonowanie.

 • Taki film może mieć przełożenie na wzrost pozycji w wyszukiwarce google?

  • Tak, jeżeli umieścisz film z YouTube na swojej stronie czytelnik zostanie dłużej i tym samym Google da Ci punkty za czas spędzony na stronie przez użytkownika tzw. współczynnik odrzuceń.

  • Pomaga też w tym sensie, ze filmy same się pozycjonują w wyszukiwarce, w opisie może być link do Twojej strony.

 • Prezentacja jest na pewno dobrym rozwiązaniem, ale realizacja takiej prezentacji jest z całą pewnością droga. Czy ktoś jest w stanie polecić kogoś, kto zrealizowałby taką prezentację za niewielkie pieniądze?

 • Mam taki filmik już na YT i myślę że …. działa !!!

 • muszę o tym pomyśleć, skoro tak dużo firm z tego korzysta to pewnie musi w tym coś być, grunt to być oryginalnym 🙂

 • zgadzam się w 100% ostatnio dzięki YT można wygenerować niezły ruch na swoją stronę, można go wykorzystać jako niesamowite narzędzie marketingowe.

 • Ciekawy pomysł ze zrobieniem takiego filmu, jednak przewyższa możliwości techniczne wielu osób. Do tego zrobienie słabej animacji prawdopodobnie nie przyniesie korzyści.
  Dlatego (mimo że sam nie robiłem tego typu filmu) uważam, że lepiej jest skorzystać z usług profesjonalistów.

 • Taka prezentacja to świetny pomysł na to, żeby tanim kosztem wypromować swoją firmę poprzez generowanie coraz większego ruchu.

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Twoje imię
Adres strony (opcjonalnie)