Jak i dlaczego warto tłumaczyć filmy z YouTube?

Jak i dlaczego warto tłumaczyć filmy z YouTube?

youtubeYouTube jest serwisem, który można wykorzystywać na setki sposobów. Najbardziej tradycyjny sposób to oglądanie ciekawych, śmiesznych czy drastycznych filmów. W różnej kolejności, zależy co lubisz.

Część osób wykorzystuje ten serwis do promowania swojego biznesu i muszę przyznać, że linia jest cholernie skuteczna. Dzisiaj jednak chcę opowiedzieć Ci o mało popularnym zastosowaniu tegoż serwisu.

Prawdopodobnie domyślasz się, że jest to kopalnia wiedzy na przeróżne tematy. Wystarczy wpisać pytanie i prawdopodobnie znajdziesz na nie odpowiedź w wersji video. Problem jednak w tym, że w „polskiej” wersji znajdziesz np. 5 filmów na dany temat, a w anglojęzycznej 5 tysięcy.

Eksperci od marketingu z Chin, Tajlandii i Indii

Działa tutaj podobna zasada jak wtedy gdy polski wykonawca śpiewa piosenkę w języku angielskim żeby zdobyć większą rzeszę fanów. Sam widzę często ekspertów z zakresu marketingu internetowego z Chin, Tajlandii czy Indii, którzy łamaną angielszczyzną dzielą się swoją wiedzą z całym światem. Nie mówię już o najbardziej znanych marketerach amerykańskich, którzy po prostu nagrywają w swoim ojczystym języku.

Dlatego warto szukać informacji właśnie w języku angielskim, gdyż jest ich o wiele, wiele więcej. Przykładowo, gdy chcesz dowiedzieć się jak w zwiększyć sprzedaż na Allegro, musisz wtedy wpisać hasło zapytanie „Jak zwiększyć sprzedaż na Ebayu” Oczywiście zapytanie musi być w języku angielskim. No dobra, ale co zrobić, gdy nie znam języka angielskiego? Jest bardzo proste rozwiązanie tego problemu.

Opowiadam o nim w tym filmie >>

PS Nagrałem ostatnio kurs w którym pokazują jak szybko przetłumaczyć film z YouTube. Jak SZYBKO przetłumaczyć film z YouTube >>


Kolejne, ciekawe artykuły
Prezentacja video firmy ( 9 maj,2014 )
1 Komentarz
 • Cześć Mirku,
  masz rację, w języku angielskim są tony wiedzy na dowolny temat. Także na YouTube. I nawet jak ktoś nie zna dobrze angielskiego, to powinien poradzić sobie z przyswojeniem informacji. Dlaczego? Są 2 powody:
  1) Z reguły w nagraniu słyszymy prosty język, bez udziwnień, slangu – stosunkowo łatwy do zrozumienia
  2) Najczęściej mamy do tego pokaz slajdów lub zrzut ekranowy (w formie nagrania wideo), co ułatwia zorientowanie się, o czym mówi autor.

  Pozdrawiam z uśmiechem 😉
  Paweł Krzyworączka

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Twoje imię
Adres strony (opcjonalnie)