O czym pisać na Facebooku?

O czym pisać na Facebooku?

facebook-logo-polskaPo tym jak założyłeś stronę na Facebooku dla swojego biznesu i zdobyłeś setki fanów, pojawia się kolejny bardzo przyjemny problem. O czym pisać na facebookowej stronie? Dlaczego uważam, że to przyjemny problem? Facebook opiera się na krótkich informacjach, więc nie musisz wysilać się na dłuższe formy.

Dodatkowo takiego wpisu nie musisz edytować, więc kolejny problem mamy z głowy.W dzisiejszym artykule  podam Ci kilka najprostszych pomysłów na to o czym pisać. Porady te pochodzą z przygotowywanego przeze mnie, nowego kursu dotyczącego strategii promocji firmy na Facebooku.

Pomysł 1 Napisz co teraz robisz. Najprostsze rozwiązanie. Od tego pomysłu zaczęła się nowa era w internecie. Ja przykładowo piszę teraz na FB o tym, że … piszę nowy artykuł. Gdy już go skończę będę miał przygotowaną grupę czytelników, którzy czekają na mój wpis. To fantastycznie buduje napięcie. Ale to nie wszystko.

Jeżeli prowadzisz sklep możesz pisać co teraz robisz. Np. rozpakowuję nową paczkę prosto z USA, iPady są śliczne, zaraz wrzucę kilka zdjęć. Pomyśl, osoby, które czekają na nowy produkt w Twoim sklepie skręcają się, żeby zobaczyć kolejną część tej opowieści. Czasami wydaje się, że dzięki Facebookowi możemy z naszej sprzedaży zrobić wciągający serial telewizyjny 🙂

Pomysł 2 Cytaty. Teraz gdy czytam jakąś książkę nie mogę opanować się, żeby nie umieścić jakiegoś cytatu na “Fanpejdżu” czy stronie prywatnej. Warto oczywiście, żeby miało to związek z Tobą, z tym czym się zajmujesz i czym handlujesz. Jeżeli nie masz pomysłów wejdź w google i wpisz cytaty. Drugi pomysł to czytanie książek i zakreślanie sobie cytatów, które wrzucisz na Facebooka

Pomysł 3 Filmy z YouTube. Jest jedna ważna zasada, której warto się trzymać pisząc na  Facebooku – Twoje wpisy muszą być przyciągające i ciekawe. Jednym ze sposobów aby to osiągnąć jest używanie filmów, zdjęć i nagrań audio. Jednym z prostych rozwiązań jest wpisanie w YouTube hasła związanego z tym, czym się zajmujesz i gotowe. Nawet nie musisz się wiele starać. Pod każdym filmem jest przycisk służący do promowania video na Facebooku. Dodatkowo jeżeli jest to film zrobiony przez Ciebie, masz okazje zdobyć nowych widzów i cały czas budujesz wizerunek eksperta.

Są to trzy najprostsze pomysły, o wielu innych opowiem Ci w najnowszym kursie dotyczącym Facebooka. Poinformuję Cię o jego premierze. Będzie to kurs video zawierający ponad 30 strategii prowadzenia strony na Facebooku.Koniecznie napisz w komentarzu jakie są Twoje pomysły na rozkręcenie społeczności na największym portalu społecznościowym.

Jak zdobyć 1000 fanów na Facebooku? >>


Kolejne, ciekawe artykuły
4 komentarze
 • 1.Można pisać o inspiracji i motywacji do działania.Np. Dlaczego warto było zacząć.
  2.Pochwalić się swoim awansem, Iventem, itp.

 • Bardzo fajny wpis.

  Mój pomysł na wpis?
  Można pisać o ciekawych wpisach innych osób, dodając we własnym wpisie swój komentarz. Dzięki temu dalsza dyskusja może potoczyć się na naszym profilu.

  Pozdrawiam
  Darek

 • Mirku,dzięki za podpowiedzi !!! :))

 • Bardzo fajne pomysły do wykorzystania, dzięki!

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Twoje imię
Adres strony (opcjonalnie)