Jak zbudować grupę, która będzie chciała ze mną współpracować?

Jak zbudować grupę, która będzie chciała ze mną współpracować?

Jest to jedno z pytań, które otrzymałem w ankiecie dotyczącej największych problemów w biznesie. W takim przypadku przydadzą się realne umiejętności perswazyjne, aby przekonać innych, że warto pójść za Tobą. Oprócz tych kompetencji potrzebujesz wiary w to, że się uda.

Najważniejsze w budowaniu dużej i aktywnej grupy (często będzie to tzw. struktura) jest to, aby dać im pewną wartość. Jest to odpowiedź na pytanie Co będę z tego miał, że przyłączę się do niego? W moim przypadku może to być duża lista mailingowa lub wiedza z zakresu sprzedaży, której Cię nauczę. Dzięki niej możesz sprzedawać więcej.

W innych przypadkach może to być wyjątkowy i sprawdzony produkt lub nawet miejsce, gdzie będziesz spotykał się z grupą. Wiele osób z czołówki MLM w Polsce przyciąga ludzi swoimi wynikami i realną obietnicą, że podzieli się z Tobą całą wiedzą na temat tego jak udało mu się to osiągnąć.

Naucz się być liderem a inni pójdą za Tobą

Drugi ważny element to umiejętność bycia liderem. Pamiętaj, że ludzie bardziej patrzą na Twoje wyniki niż słuchają tego o czym mówisz. Jeżeli chcesz, aby pracowali ciężej muszą widzieć Twój zapał i pracę. Nie motywujesz ludzi za pomocą słów, ale także (może przede wszystkim) za pomocą  Twoich działań.

Czy zgadzasz się na to, aby poprowadzić stado?

Kolejna kwestia to twoja tożsamość. Tego jak o sobie myślisz? Jeżeli wierzysz, że możesz być liderem będzie to widać w Twoich zachowaniach. Być może słyszysz często jak to dzieci są bardzo szczere i łatwo wychwytują fałsz. Muszę Cię rozczarować. Dorośli także wyczuwają niespójność, ale nie mówią tego bezpośrednio i tym się właśnie różnią od dzieci.

Aha, być może nie rozumiesz gdzie możesz wykorzystać grupę współpracowników? Praktycznie wszędzie tam, gdzie chcesz coś sprzedać. Nie zawsze musi być to program partnerski . Znałem kiedyś kobietę, która stworzyła zespół sprzedawców ubrań. Grupa ta opierała się jedynie na sprzedaży wśród swoich znajomych. Biegali po mieszkaniach przyjaciół z workami ubrań dobrze się bawiąc. To naprawdę działało.


Kolejne, ciekawe artykuły
2 komentarze
  • Gratuluję Mirku! Dzięki takiemu podejściu dość łatwo możesz dojść do tego, że nie będziesz pracować, a biznes będzie sam się “kręcił” 🙂

  • Mirku myślisz, że osoba nie posiadająca osobowości i pewnych predyspozycji może stać się liderem i poprowadzić stado?

    Czy można się tego nauczyć?

    Moim zdaniem żeby zostać liderem i poprowadzić jakąś grupę trzeba się urodzić z pewnymi, przywódczymi cechami. Osoba nieśmiała nawet posiadająca ogromną wiedzę i umiejętność jej przekazania raczej (oczywiście w mojej ocenie) nie zostanie liderem.

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Twoje imię
Adres strony (opcjonalnie)