Jak skutecznie reklamować się w social media?

Jak skutecznie reklamować się w social media?

Jak się reklamować w social media
Jak się reklamować w social media

Ostatnio chodzi za mną bardzo trafne określenie tego jak powinno się reklamować produkt lub usługę w social media. Po pierwsze musisz patrzeć na swój profil na Instagramie czy Facebooku jak na magazyn. Tak, kobiece pismo czy branżowy przewodnik, nie jak katalog z produktami. Sprowadza się to do określenia catalog sells, the magazine tells

Catalog sells, the magazine tells

Twój Instagram powinien opowiadać i podpowiadać, a nie sprzedawać. Odbiorcy muszą sami wpaść na pomysł – WOW! chcę to mieć. Duża część biznesów niestety traktuje swój profil na Facebooku lub na Instagramie jak katalog. Zadaj sobie pytanie: co robimy z katalogiem? Odpowiedź jest prosta, przeglądamy i wyrzucamy do śmieci, co niektórzy jeszcze nim palą lub wykorzystają go w czasie malowania mieszkania jako tanią wykładzinę.

Instagram nie powinien sprzedawać, musi robić tą jedną rzecz…

Twój Instagram powinien opowiadać i podpowiadać, a nie sprzedawać. Odbiorcy muszą sami wpaść na pomysł – WOW! chcę to mieć. Duża część biznesów niestety traktuje swój profil na Facebooku lub na Instagramie jak katalog. Zadaj sobie pytanie co robimy z katalogiem? Odpowiedź jest prosta, przeglądamy i wyrzucamy do śmieci, co niektórzy jeszcze nim palą lub wykorzystają go w czasie malowania mieszkania jako tanią wykładzinę.

Przeczytaj też artykuł o pozycjonowaniu konta na Instagramie

Czy jest WARTOŚĆ?

Dlaczego zatem magazyn czy pismo branżowe szanujemy i wracamy do niego a katalog wyrzucamy? Kluczem jest tutaj słowo wartość. I tutaj pojawia się spory problem. O ile większość ekspertów mówi – dawaj wartość swoim Followersom i Fanom, to rzadko kiedy mam możliwość zmierzenia tego, co jest wartością a co nią nie jest. Jak zatem sprawdzić czy dajesz wartość swoim obserwatorom? Zadaj sobie proste pytanie – Czy osoba, która nie zapłaci Ci za produkt lub usługę może czerpać korzyść z oglądania mojego profilu? Czy daję swoim odbiorcom coś z czego czerpią korzyść pomimo, że nie zapłacili mi ani grosz? Oto przykład. Księgarnia z książkami o tematyce psychologicznej.

Co oznacza blokowanie ceną dla twojego biznesu?

 Czy odwiedzając twój profil na Instagramie otrzymają jakeś darmowe wskazówki np. na temat sposobów rozmawiania z dzieckiem? Czy wchodząc na Twój profil w social media wyjdę mądrzejszy o jakąś prostą poradę? Jeżeli nie, jeżeli wszystko masz poblokowane ceną to niestety nie oferujesz żadnej wartości i warto to zmienić.

Podsumowując, musisz cały czas z tyłu głowy mieć słowo: darmowa próbka. Technika ta działa od setek lat. Ludzi przyciąga coś co otrzymają za darmo, dzięki czemu ty masz szansę nawiązać z nimi więź, która przerodzi się w transakcję.


Kolejne, ciekawe artykuły
1 Komentarz
  • Wydaje mi się ze social media obecnie maja największy wpływ na reklamę. Mega ogromna społeczeństwo w jednym miejscu, ludzie którzy znają się tylko wirtualnie ( rozmawiają, wymieniają się linkami ) to chyba najszybsza i najlepsza forma szybkiego wzrostu pozycji brandu.

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Twoje imię
Adres strony (opcjonalnie)