Jak skutecznie wpływać na ludzi?

Jak skutecznie wpływać na ludzi?

Porównywanie perswazji do wydawania ludziom rozkazów, które będą wykonywać, jest jednym z największych nieporozumień w obszarze wywierania wpływu. Techniki perswazyjne, których uczę, opierają się głównie na omijaniu zabezpieczeń naszego umysłu przed nieporządanym wpływem innych osób. Jeżeli nie posiadalibyśmy takiej straży ochronnej, wchodząc do sklepu kupowalibyśmy to, co kazał nam sprzedawca.

Otwierając aukcje w serwisie Allegro, kupowalibyśmy produkt, który akurat się wyświetlił, tylko dlatego, że byłoby tam polecenie Kup Teraz. Jak widzisz na szczęście dla nas, posiadamy taką straż, która chroni nas przed próbami nachalnego wpływania na nas przez innych. Przykładem może być to, co robisz, gdy akwizytor w upalny dzień stara się namówić cię na zakup pasty do zębów za 300 złotych.

Znając ten sekret możesz wpływać na każdego

Dlatego chcę przekazać Ci podstawowy cel perswazji, którym nie jest wywieranie nacisku na drugą osobę a omijanie systemu obronnego umysłu osób, na które wpływamy. Prawdopodobnie pojawia się w Twoim umyśle pytanie jak to zrobić?

Już odpowiadam

1. Pierwszym sposobem rozbrojenia strażników umysłu naszego rozmówcy jest zdobycie jego zaufania, czyli sytuacja,
w której strażnicy umysłu powiedzą do siebie odwołujemy alarm, ta osoba jest godna zaufania ! Najprostszym sposobem zdobycia zaufania drugiej strony jest zademonstrowanie, że jesteśmy podobni do romówcy.

2. Drugim sposobem na stażników umysłu jest zajęcie ich czymś, co nie jest związane ze sprzedażą, np. liczeniem punków w przypadku stacji benzynowych. Kiedyś gdy nie zbierałeś jeszcze punktów przy zakupie paliwa, Twój umysł zajęty był myśleniem o tym jak przykre jest płacenie za benzynę. Obecnie przyłapujesz się na tym, że Twoi strażnicy umysłu sami podpowiadają Ci jeszcze litr…. jeszcze litr i będzie pralka za punkty. Jest to przykład działania dużych korporacji, ale idea jest wspólna dla perswazji w sprzedaży: odciągnij umysł od nieprzyjemnych myśli związanych z zakupem i przekieruj go na przyjemne aspekty oferty.

Ważne pytanie

Mam teraz pytanie. Skoncentruj się i w ciągu trzech sekund odpowiedz na moje pytanie:

Jak bardzo chciałbyś poznać inne sposoby omijania zabezpieczeń ludzkiego umysłu 1…2…3…

… i dlatego zapraszam Cię systematycznie na mojego bloga.


Kolejne, ciekawe artykuły
3 komentarze
 • Witaj Andrzeju. Jak widzisz Paweł w pigułce streścił jak rozwijać sprzedaż na Allegro. Wszystkie elementy o których pisze Paweł będę rozwijał w moich module szkoleniowym na YouTube.
  Możecie wpisywać się na subskrybcje w tym miejscu

  http://www.youtube.com/user/PerswazjaWSprzedazy

  Pawle Tobie także życzę sukcesów i zapraszam do aktywności na blogu PerswazaWSprzedazy.pl

 • Musisz zaciekawić. Kontrowersyjny, inny niż pozostałe i zachęcający nagłówek to podstawa. Ładne zdjęcie w miniaturce – które zachęci do sprawdzenia o czym jest aukcja też zwiększy Twoją oglądalność na aukcjach allegro. Możesz wykupić także płatne formy reklamy dostępne w allegro. Możesz także pisać o swoich aukcjach na swoich stronach, blogach. Nawet w naszej klasie jest opcja pokazania swoich aukcji znajomym. Żeby coś sprzedać musisz sprawić, aby klient Ci zaufał. Im więcej tych potencjalnych klientów przejrzy Twoją ofertę, tym większą masz szansę na sukces w sprzedaży.
  Pozdrawiam i życzę sukcesów
  Paweł
  http://www.praca-handel.pl

 • Witaj Mirku! Mam pytanie: Jak przyciągnąć kupujących na swoje aukcje na Allegro? Serdecznie pozdrawiam Andrzej Grochal.

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Twoje imię
Adres strony (opcjonalnie)