Jak powinien wyglądać skuteczny szablon do sprzedaży na allegro?

Jak powinien wyglądać skuteczny szablon do sprzedaży na allegro?

szablon-aukcji-allegroPrawda jest tak, że nawet największy specjalista od marketingu internetowego nie powie Ci dokładnie jaki szablon na allegro będzie najlepszy. Dlaczego? Z prostej przyczyny. Kluczem do powodzenia jakichkolwiek działań marketingowych są testy.

Nie jest najważniejsze, czy Twój szablon jest zielony czy w kolorze szarym. Najważniejsze jest to, jaką sprzedaż generuje. Sam szablon nie sprzedaje. Jest on jednym z ważnych elementów, który buduje efekt pierwszego wrażenia. To jemu zawdzięczasz to, że ktoś dłużej pozostał w Twoim sklepie. Dlatego bardzo ważne jest, żebyś przetestował przynajmniej kilka szablonów.

Jak to zrobić?

W przypadku allegro jest to bardzo proste. Wystarczy porównać ilość wejść ze ilością dokonanych transakcji. Przykładowo, jeżeli na 100 osób kupuje 2 oznacza to, że Twoja konwersja wynosi 2%. Jeżeli w podobnym okresie, przy tym samym opisie i przy tych samych zdjęciach osiągniesz 4 % konwersji będzie to oznaczało, że Twoje sprzedaż się podwoi.

Dlaczego tak mało sprzedawców testuje szablony?

Jestem przekonany, że powód tkwi w psychice. Po pierwsze człowiek jest istotą leniwą. Oznacza to, że brak jakiegoś działania nie wymaga od nas wysiłku. Nie musisz się motywować, żeby oglądać cały dzień telewizję. Jednak, żeby ruszyć się i pracować godzinę dłużej np. testując szablony potrzebujesz motywacji.

Sprzedawca, który kupi nowy szablon jest z siebie tak zadowolony, że przez myśl mu nie przejdzie, żeby kupić inny i porównać wyniki. Nie piszę tego, żeby Cię obrazić. Bardziej zależy mi na tym, żebyś pod wpływem emocji skłonił się do testów. Więcej na temat tego jak wybrać szablony do testów piszę w mojej książce „Perswazja w sprzedaży aukcyjnej”


Kolejne, ciekawe artykuły
1 Komentarz
  • Nie mam doświadczenia jako sprzedawca na Allegro ponieważ tam nie handluje (może czas zacząć). Ale dużo kupuje i z punktu widzenia kupującego mogę stwierdzić, że pierwszym czynnikiem zainteresowania aukcją jest cena. W zależności od tego co kupuję zwracam uwagę na szatę graficzną oraz wykonanie szablonu aukcji. Bo jeśli chce kupić np. szablon do WordPress-a to wygląd strony sprzedającego da mi jednoznaczną odpowiedź o jakości oferowanego przez niego towaru. Skoro sprzedający nie potrafi zrobić szablonu dla własnej aukcji lub ma jakiś darmowy szablon to i jakoś oferowanego przez niego szablonu będzie pod dużym znakiem zapytania.

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Twoje imię
Adres strony (opcjonalnie)