Jak można zarabiać na YouTube 5 konkretnych metod

Jak można zarabiać na YouTube 5 konkretnych metod

jak zarabiać na YouTube

Cześć, odnośnie YouTube i zarabiania za pomocą tego kanału narosło wiele mitów. W tym poście opowiem Ci o tym w jaki sposób można zarobić na YouTube i które metody są bardziej lub mniej opłacalne.

Metoda # 1 Zarabianie na reklamach, które wyświetlają się na Twoich filmach.

Żeby zacząć tak zarabiać musisz zgłosić się do programu ADSENSE. Ta forma zarabiania polega na tym, że Google dzieli się z Tobą pieniędzmi od reklamodawców. W tym modelu zarabiania dużo zależy od niszy w jakiej działasz.

Więcej zarobisz, gdy Twój kanał wybierają osoby reklamujące kredyty i produkty bankowe niż gdy masz kanał rozrywkowy. Żeby zarabiać w taki sposób musisz mieć bardzo dużo wyświetleń filmików. Prognozy dla mojego kanału, gdzie mam obecnie 7 000 subskrybentów to 67 dolarów miesięcznie.

Nie są to kokosy i dlatego nie biorę tego modelu pod uwagę w mojej strategii. Żeby sprawdzić jakie są prognozy dla twojego kanału sprawdź narzędzie SocialBlade.com

Metoda #2 Własne produkty i usługi.

Ten model w moim przypadku jest o wiele bardziej dochodowy niż inne modele. Mój kanał skierowany jest do przedsiębiorców i za jego pomocą sprzedaję kursy, dostęp abonamentowy do Akademii Social Media, usługi i konsultacje.

Indywidualna konsultacja u mnie to 500 zł za godzinę. Dosyć często piszą do mnie osoby z YouTube i pytają się o taką możliwość. Dodatkowo mam wiele potwierdzonych transakcji na oprogramowanie czy dostęp do Akademii Social Media, gdzie ruch pochodził z organicznych wyświetleń YouTube.

W moim przypadku raz zdobyty klient często zostaje ze mną na lata, więc mój kanał spokojnie pomógł mi sprzedać za kilkaset tysięcy złotych.

W moim najnowszym kursie YouTube ADS Master nauczysz się tej strategii pozyskiwania klientów. Dołącz do kursu TERAZ

Metoda #3 Zarabianie na programach partnerskich.

Program partnerski działa w taki sposób, że polecasz produkty lub usługi innej firmy.

Jeżeli ktoś kupi z twojego linku umieszczonego pod filmem na YouTube otrzymujesz np. 100 zł lub procentową prowizję. Oto przykład. bank dzieli się z Toba prowizją, jeżeli polecisz konto z lokatą. Tworzysz wideo pt. jak założyć konto z lokatą w 5 krokach.

Nagrywasz, jak zakłada się takie konto pokazując swój ekran laptopa lub smartfona i mówisz, jeżeli chcesz założyć takie konto to link jest poniżej w opisie filmu. Inny przykład. Polecanie kredytów hipotecznych. nagrywasz filmik o tym jak wyliczyć ratę kredytu i jak wypełnić wniosek kredytowy. Gdy dana osoba weźmie kredyt z twojego polecenia bank dzieli się z Tobą wypłacając Ci prowizję.

Jak nagrać takie wideo i dodać link partnerski dowiesz się w moim najnowszym kursie YouTube ADS Master.

Metoda #4 Sprzedawanie swoich produktów i usług za pomocą płatnej reklamy na YouTube.

Kolejna metoda, która w 2 miesiące sprzedała moje oprogramowanie Fanpage Selling Machine za ponad 111 000 złotych. Nagrałem wideo pokazujące jak działa oprogramowanie i ustawiłem płatną reklamę na YouTube. Moi potencjalni klienci wchodzą na YouTube i odpalając jakikolwiek filmik widzieli moją reklamę.

W taki sposób do dziś sprzedałem 161 kopii naszego oprogramowania tylko z YouTube. Uważam, że YouTube ADS daje niesamowite możliwości skalowania biznesu i może dać Ci potężną przewagę nad konkurencją.

Metoda #5 Współpraca z markami.

Najprościej mówiąc otwierając kanał, na którym uczysz, jak robić makijaż polecasz dane kosmetyki i akcesoria do makijażu. Jeżeli masz kanał fitness polecasz suplementy lub dietetyka, który płaci Ci za taką współpracę. Znani YouTuberzy biorą za taką współpracę 100 – 200 000 złotych.

Co ciekawsze w przypadku wielu dziedzin życia i tak wykonujemy pewne czynności. Wystarczy je nagrać i umieścić na YouTube. Ja np. i tak robię często webinary, więc po zakończeniu po prostu wrzucam je na YouTube i w taki sposób zdobywam popularność wśród mojej grupy docelowej.

Jeżeli masz pytania odnośnie zarabiania na YouTube napisz je w komentarzu poniżej.


Kolejne, ciekawe artykuły

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Twoje imię
Adres strony (opcjonalnie)