Jak gestykulować w pozycji siedzącej?

Jak gestykulować w pozycji siedzącej?

Podczas prowadzonego w ten weekend szkolenia jeden z uczestników zadał bardzo konkretne pytanie

Jak gestykulować w pozycji siedzącej?

Jestem przekonany, że jest wiele wskazówek, które pozwolą Ci zbudować korzystny wizerunek wykorzystując ten element mowy ciała. Zanim jednak przejdę do konkretów, musisz wiedzieć, że najważniejszy jest Twój… nastrój gdy prowadzisz rozmowę handlową. Wiesz dlaczego? Gdyż to, co rozgrywa się wewnątrz Ciebie zostanie “wyświetlone” przez Twoje ciało.

Jeżeli obiecasz mi, że od dzisiaj, podczas jakiejkolwiek rozmowy z klientem będziesz

  • myślał tylko o pozytywnych elementach;
  • czuł się tylko i wyłącznie dobrze;
  • Twoja twarz będzie mówiła każdym zakamarkiem – uwielbiam rozmawiać z klientami

jeżeli spełnisz te warunki, warto dowiedzieć się jak gestykulować w pozycji siedzącej

niezwykła rada # 1
Wbij się w krzesło, fotel lub taboret… To jest bardzo ważne, jeżeli nie usiądziesz głęboko, to tak jakbyś powiedział swojemu rozmówcy – jestem nieśmiały i boje się tej rozmowy. To krzesło w tym przypadku to terytorium, które możesz i musisz zająć.

niezwykła rada # 2 Zmniejsz amplitudę gestów. Nasze gesty mają swoją amplitudę (chodzi najprościej mówiąc o “szerokość” Twoich gestów”) Gdy stoisz i gestykulujesz możesz to robić szerzej, gdy siądziesz warto te gesty wykonywać w kwadracie tułów, broda i np. stół. Wtedy tworzysz wizerunek osoby bardziej opanowanej.

niezwykła rada # 3 Pokaż swoje dłonie, ale od wewnętrznej strony. Tzn. nie cały czas waszej rozmowy, ale jak najczęściej. Wewnętrzna część naszej dłoni jest podświadomie interpretowana jako symbol otwartości i szczerości. Wyobraź sobie zresztą jak odbierałbyś rozmówcę, który 100% czasu trzymał dłonie na blacie biurka tak jakby miał pod nimi coś schowane.

niezwykła rada # 4 Korzystaj jak najwięcej z gestów twojego rozmówcy. Dopasuj się do niego, wykorzystuj gesty, których używa z pewnym opóźnieniem czasowym. Najprościej mówiąc działa to tak, że osoby, które są podobne do nas odbieramy podświadomie jako bardziej godne zaufania. Musisz to sprawdzić, to naprawdę działa. Od kiedy nauczyłem się techniki dopasowania, naprawdę stałem się o 80% bardziej skuteczny w rozmowach i negocjacjach.

Jeżeli nie odpowiedziałem na wszystkie Twoje pytania w Tym artykule zapytaj mnie o to w komentarzu. Jeżeli w jakiś sposób Ci pomogłem – napisz o tym.

Więcej porad i darmowe VIDEO >>


Kolejne, ciekawe artykuły
1 Komentarz
  • Co oznacza taka postawa : człowiek siedzący, ale z uniesionymi rękami zgiętymi w łokciach ?

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Twoje imię
Adres strony (opcjonalnie)