Dlaczego żyjemy w najlepszych czasach?

Dlaczego żyjemy w najlepszych czasach?

mirosław Skwarek

Podsumowania i wnioski #415

1️⃣ Żyjemy w najlepszych czasach w historii ludzkości. Osoba zarabiająca przeciętnie ma 100 razy więcej szczęścia i powodów do radości niż każdy król tysiąc lat temu. W łazience masz więcej wygód niż ktokolwiek setki lat temu. Czy to jest powód, że stan psychiczny ludzkości jest obecnie najgorszy od lat?

2️⃣ Social media pozwoliły nam się zbliżyć, ale też oddaliły nas od siebie. Cały czas wyświetlają nam powody do smutku. Osoba, która kupiła 3-letni samochód, jest smutna, bo ktoś na Instagramie ma nowy samochód. Ktoś, kto kupił Mercedesa, jest smutny, bo nie mógł kupić Porsche. Stworzyliśmy fabrykę niezadowolenia w najpiękniejszych czasach ludzkości.

3️⃣ Gdyby kosmici wylądowali na Ziemi, powiedzieliby: “Ci ludzie są szczęśliwi, bo mają wszystko.” Potem, gdy zbadaliby nasze mózgi, powiedzieliby: “to dziwne, bo w środku są bardzo nieszczęśliwi”

4️⃣ Gdy twoje życie wygląda gorzej niż życie twoich klientów to coś poszło nie tak.

5️⃣ Problemem wielu ludzi jest to, że myślą, iż świat jest szary, a tak naprawdę jest tylko czerń i biel. Albo jesteś pracowity, albo jesteś leniwy. Większość osób nic nie osiąga, bo myśli, że można trwać w stanie pośrodku, być trochę nie wiem, trochę pracowitym, i to właśnie cię pogrąża. Musisz coś wybrać: albo zapieprzasz, albo się lenisz.


Kolejne, ciekawe artykuły

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Twoje imię
Adres strony (opcjonalnie)