Co zrobić gdy konkurencja kopiuje twoje pomysły?

Co zrobić gdy konkurencja kopiuje twoje pomysły?

Przeczytasz ten artykuł w 3 min.

konkurencja-kopiuje-pomysłyKwestia kopiowania pomysłów jest jednym z częściej zgłaszanych problemów przez czytelników mojego bloga. Pierwszym działaniem w takim przypadku jest zgłoszenie sytuacji np. do serwisu Allegro (jeżeli tam właśnie prowadzisz swoją sprzedaż i naruszenie praw twórcy jest bardzo widoczne).

Niestety, jeżeli konkurencja robi to w sprytny sposób i inteligentnie kopiuje Twoje pomysły niewiele możesz zrobić. Oczernianie konkurencji w opisach Twoich aukcji też nie jest dobrym pomysłem i może przynieść całkowicie odwrotny efekt (klienci będę mieli wrażenie, że przysłuchują się kłótni, która ich nie dotyczy).

Rzucasz błotem? Ubrudzisz sobie ręce!

Pamiętaj też, że jeżeli rzucasz błotem to sam brudzisz sobie ręce. Co zatem możesz zrobić? Oto 3 konkretne rozwiązania:

Rozwiązanie # 1 Zbuduj wewnętrzny rynek.

Zacznij budować bazę klientów nie używając Allegro. To naturalne, że będziesz dalej sprzedawał na Allegro, jednak równolegle możesz budować bazę poza tym serwisem stosując narzędzia, których 90% konkurencji nie zastosuje (z braku wiedzy, umiejętności lub obaw przed wydawaniem pieniędzy na reklamę).


Podaj imię:

Podaj swój email:

Zapisując się zgadzasz się z polityką prywatności.Kolejne, ciekawe artykuły
6 komentarzy
 • To prawda, że można ubrudzić sobie ręce, ale czasami masz dość, gdy widzisz, że Ty nad czymś siedzisz, a przychodzi ktoś i zżyna (nawet nie potrafi sam wymyślić opisu, tylko nieudolnie kopiuje). Wtedy masz to gdzieś.

 • Dzięki wielkie, za wiele ciekawych pomysłów, na pewno skorzystam z niektórych. Niestety przed takimi działaniami konkurencji praktycznie nie mamy możliwości się bronić.

 • Kreowanie własnej osoby czy też firmy na eksperta to bardzo dobra strategia, którą trzeba realizować systematycznie i przez długi okres czasu. Pomocnym w tej sytuacji może okazać się blog firmowy, który będzie dostarczał fachowych informacji z danej dziedziny.

 • Dziękuję Tomku za pozytywny i budujący komentarz, taki wpisy motywują mnie jeszcze bardziej do działania 🙂
  Mirosław Skwarek ostatnio opublikował..Co zrobić gdy konkurencja kopiuje twoje pomysły?My Profile

 • Ja do tej pory spotkałem się z sytuacją kiedy to ktoś z allegro wykorzystał tekst z mojej strony www. Niestety allegro jest bezsilne powiedzieli, że nie wiedzą kto jest tego autorem i nic nie mogą zrobić. A ja zleciłem tekst copywriterowi za grube pieniądze.
  Adam ostatnio opublikował..W jakim banku wybrać konto firmowe?My Profile

 • Witaj Mirku!
  Twoje porady są bardzo cenne, często myślę skąd Ty to wszystko wiesz. Dobrze że są tacy ludzie jak Ty samemu poznanie takiej wiedzy zajęło by mi mnóstwo czasu.

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Twoje imię
Adres strony (opcjonalnie)

CommentLuv badge

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak pozyskać klienta w banku?

Przeczytasz ten artykuł w 5 min.Ten tytuł może trochę Cię...

Zamknij