Najważniejsze TWOJE pieniądze to te których nie widać…

Najważniejsze TWOJE pieniądze to te których nie widać…

calpe mirosław skwarek penon de ifach

Podsumowania i wnioski #411

Większość rzeczy, które wykonujesz w ciągu dnia, nie ma wpływu na twój postęp, ale przez te nieistotne rzeczy nie masz czasu zająć się tym, co jest najbardziej istotne.

Za sprzedaż odpowiada psychologia, a nie technologia.

Czego byś nie robił, jak wielu nie miałbyś pomysłów na oszukiwanie rzeczywistości, jeżeli nie zwiększa się Twoje konto w banku, prawdopodobnie się oszukujesz i być może musisz coś zmienić.

Często trwanie w błędach, w złych decyzjach, w szukaniu kolejnego pomysłu na biznes to poligon, na którym przygotowujesz się na tę jedną życiową szansę. Nie ma jednak gwarancji, że tak jak Ray Kroc, staniesz się miliarderem w wieku 50 lat.

Utrzymanie siebie w ryzach, żeby nie trwonić gotówki, to również dyscyplina.

“Najważniejsze twoje pieniądze to te, których nie widać” – Mark Stevens

Prosta technika zastępowania. Zamień 1 h scrollowania na 1 godzinę biegania lub spaceru. Zastąp 2-3 piwa wieczorem na trening. Małe rzeczy, które zmienią wszystko w twoim życiu.

Dlaczego biegam i ćwiczę? M.in. dlatego, że jestem wtedy tak zmęczony, że mózg zajmuje się zmęczeniem fizycznym i daje mi spokój. Nie lubię towarzystwa tego wystraszonego skurczybyka.

Twój umysł to jedna wielka męczybuła. Gdyby twój mózg był kolegą z imprez, to byłby tą męczybułą, którą wszyscy znamy. Nie traktuj jego jęków poważnie.


Kolejne, ciekawe artykuły

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Twoje imię
Adres strony (opcjonalnie)