Lista mailingowa na Allegro

Lista mailingowa na Allegro

lista-mailingowaMożliwość stałego kontaktowania się ze swoimi klientami to luksus na który może pozwolić sobie tylko mała garstka przedsiębiorców sprzedających na Allegro. Serwis ten z założenia nie akceptuje czegoś takiego jak lista mailingowa. Dlaczego tak uważam? Są przynajmniej trzy powody.

Po pierwsze, jeżeli sprzedajesz na Allegro i pozyskujesz emaile klientów, to możesz przekierowywać ich do swojego sklepu internetowego. Domyślasz się, że ze względów ekonomicznych nie jest to korzystne dla serwisu aukcyjnego.

Po drugie, Allegro boi się, że gdy już pozyskamy adresy email zaczniemy „spamować” w rozumieniu częstego wysyłania emaili. Zaostrzenia te są oczywiście wynikiem bezmyślnej działalności osób, które wysyłały setki emaili za pomocą formularza kontaktowego allegro.

 Mirosławie oto nowe oferty dla Ciebie

Po trzecie, osoby odpowiedzialne za marketing w największym serwisie aukcyjnym w Polsce nie wykorzystują w pełni potencjału jaki daje marketing relacyjny prowadzony za pomocą emaili. Czy wysyłanie raz w tygodniu emaila z tym samym tematem Mirosławie oto nowe oferty dla Ciebie jest szczytem kreatywności i dbałości o relacje?

Wszystko to prowadzi do bardzo smutnych wniosków – sprzedając na Allegro musisz liczyć na to, że Twoja oferta zostanie wyszukana, przez klienta za pomocą wyszukiwarki Allegro. Jest też drugi sposób – możesz w sposób bezpieczny budować listę mailingową sprzedając na Allegro. Tutaj dowiesz się jak zacząć >>


Kolejne, ciekawe artykuły

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Twoje imię
Adres strony (opcjonalnie)