Jak zrobić milionowe zasięgi na Instagram Threads?

Jak zrobić milionowe zasięgi na Instagram Threads?

W 188 odcinku Podcastu Internetowych Sprzedawców pokażę Ci jak zrobić milionowe zasięgi w Instagram Threads. Nagrałem już odcinek o tym, czym jest Instagram Threads, który był swego rodzaju badaniem. Później stwierdziłem, że ten serwis nie wypali, ale przez kilka znaczących przypadków dodania postów i ponadprzeciętnych wyświetleń postanowiłem przyjrzeć mu się bardziej i zacząłem eksperymentować z różnymi treściami. I BOOM! Jak to niesamowicie działa! W mojej opinii jest to przyszłość social mediów. Przeszedłem od roli sceptyka, który uważał, że to padnie i nie będzie miało racji bytu, aż do euforii, w której mówię, że to przyszłość.

Brak konkurencji na Instagram Threads

Gdy powstaje coś nowego, tak jak teraz Instagram Threads, to Instagram chce, żebyśmy tam pisali i angażowali się, bo chcą rozkręcić ten portal. Prawdopodobnie nie ma tam za bardzo Twojej konkurencji, bo ludzie jeszcze lekceważą ten serwis, dlatego możesz tam dosyć szybko zaistnieć, a później będziesz królem Instagram Threads. Warto zająć swoje miejsce przed innymi i ja właśnie to zrobiłem. Mam już 20 tys. followersów i powiem Ci jak to zrobiłem. Przyznam się, że w dużej mierze tych followersów po prostu przybywa, prawdopodobnie dlatego, że Instagram promuje moje konto na Threads. Jednak mam przetestowane metody na robienie zasięgów, co robić, a czego nie robić, które Ci przedstawię. Po prostu zajmij tam miejsce.

Skondensowane treści kluczem do sukcesu

Instagram Threads to niesamowita tuba. Możesz tam ogłaszać wiele rzeczy i będziesz mieć o wiele większe zasięgi niż na starych, dużych serwisach, gdzie masz już bardzo dużą liczbę followersów. Tłumacząc jeszcze tak w skrócie, czym jest Instagram Threads – to eksperyment Instagrama, który ma być alternatywą dla X Elona Muska (dawniej Twitter). Tak samo jak chcieli pokonać TikToka i wymyślili rolki, do których na początku ludzie także byli sceptyczni.

Więc stworzono dodatek do Instagrama, na którym można pisać krótkie teksty. Na początku uważałem, że w czasach, kiedy króluje TikTok i szybkie materiały wideo, nie zdobędziemy zasięgu na tej platformie, bo społeczeństwo przestało czytać. Jednak okazało się, że to ma sens! Zauważyłem, że u wielu osób tworzy się sprzężenie zwrotne. Jeżeli ktoś ogląda TikToki lub rolki, często nie ma czasu i chęci oglądać tego do końca, pomimo że to bardzo krótkie materiały. Nie chce czekać na te trzy tajne sztuczki czy ukryte funkcje. Więc scrolluje dalej.

Jesteśmy już zmęczeni tym czekaniem, nawet 15-sekundowym. I zauważyłem, że lubimy te rolki czy TikToki, gdzie mamy prosto napisane np. 3 tipy, a gdzieś w tle wideo twórcę. W dobie szybkich materiałów wideo ludzie są zmęczeni na tyle, że chcieliby jeszcze szybciej otrzymać esencję informacji. I tę esencję informacji możemy dać właśnie w postaci bardzo krótkiego tekstu.

Więc to prawda, że ludzie nie czytają, ale nie czytają długich, opasłych artykułów na blogu, ale uwielbiają czytać krótkie teksty – tweety i streszczenia, bo chcą się szybko uczyć i przyswoić jak najwięcej treści. W tym przypadku nawet TikTok jest już za długą formą. Więc co nam to daje? Będziemy mieli popularność krótkich tweetów i skondensowanej informacji. Nie wiem, co będzie później, ale nigdy bym nie obstawiał, że będę zafascynowany i że będę się uczył właśnie z Instagram Threads.

Eksperymenty z treściami na Threads

Zacząłem badać ten serwis. Wrzuciłem parę postów i miałem po jakieś 600 tysięcy wyświetleń. Zupełnie przez przypadek. Trochę się przeraziłem, bo to, co wydawało mi się zwykłym postem, osiągnęło niesamowite wyniki. Ale to dowód, że Instagram promuje teraz Threads, więc wystarczy, że zaczniesz tam pisać. Ale musisz zrozumiesz, jak to działa – ma być krótko i mega zwięźle. Czasami jest to jeden wiersz, który zrobi więcej niż długi post. Przykładowo, w sobotę robię 5-dniowe wyzwanie z kursów internetowych, czyli będę uczył innych, jak nagrywać kursy. I wrzuciłem to ogłoszenie (zdjęcie i tekst) na Instagram, gdzie mam około 439 tys. followersów. Około 100-200 tys. osób zobaczy ten post. Dodałem to samo, na mniejszym koncie Threads, gdzie obserwuje mnie ok. 20 tys. osób. I okazuje się, że tutaj zasięgi przekroczyły nawet liczbę moich followersów. Czyli odpowiednio na Instagramie powinienem mieć z 600 tys. zasięgu. Ta sama treść, ten sam komunikat wrzucony na Threads, zrobi Ci zasięgi, wśród ludzi, którzy są na Instagramie. Więc tak się hakuje system.

Przerabianie treści na krótsze formy

Oczywiście trzeba tę treść przerobić. Bardzo krótkie ogłoszenie, np. w sobotę startuję i będę prowadził webinary. Pomimo że to krótki tekst bez zdjęcia, to docieram do większej liczby osób, czyli osiągam cel – mój komunikat, że Mirosław Skwarek żyje i organizuje webinar, dotarł do większej liczby osób, a to mi było potrzebne. Dlatego, te treści, które wrzucasz do innych serwisów (np. piszesz bloga, działasz na Facebooku) wrzuć też na Instagram Threads, ale w bardziej skondensowanej formie.

Zadaj sobie pytanie, jak możesz to napisać krócej albo wrzuć do sztucznej inteligencji z poleceniem: Zamień mi ten post z Facebooka na krótki tweet. Dlaczego tweet? Bo większość sztucznych inteligencji jeszcze nie rozumie czym jest Instagram Threads, więc lepiej napisać, żeby był to tweet na Twittera, bo to sztuczna inteligencja lepiej rozumie. Jeżeli chodzi o format, nie różnią się za bardzo, jednak obie platformy różnią się trochę odbiorcą. Na Threads, tak jak na samym Instagramie jest 70% kobiet i tutaj pewne treści działają o wiele lepiej niż na Twitterze.

Nauka pisania w skondensowanej formie

Od 377 dni codziennie piszę podsumowanie, gdzie zbieram myśli z całego dnia. Wiele osób mówi, że to dla nich bardzo wartościowe treści. Najpierw wrzucałem je na fanpage, później robiłem screena, dodawałem na stories, a następnie zauważyłem, że mogę to samo wrzucać na LinkedIn. Poza tymi 3 miejscami, gdzie mam dosyć fajne zasięgi, zacząłem wrzucać pojedyncze (ograniczona liczba znaków) wiersz na Instagram Threads. Okazało się, że tworzy się wokół tego fajna grupa. I co jest w tym wszystkim piękne? Na fanpage na Facebooku, który mam od 14 lat, uzbierałem około 50 tys. obserwujących. A co jest przerażające? Instagram Threads mam parę miesięcy, a zgromadziłem już 20 tys. osób. Moje podsumowania podzielone na małe części, robią mi o wiele większe zasięgi niż stary, sprawdzony Facebook.

Więc to jest banalnie proste. Przerzucaj treści z jednego miejsca na drugie w celu zwiększenia zasięgów. Tu nawet zdjęć nie musisz mieć, a nawet myślę, że zdjęcia psują zasięgi na Threads. Musisz jedynie nauczyć się pisać krótko. Ja dałem zlecenie jednemu z moich współpracowników, żeby ściągał mi 100 ostatnich tweetów Hormozi’ego, żeby się od niego uczyć, poczytać czy przepisać teksty. Wam też to polecam, żebyście się nauczyli pisać jak Hormozi, zamieszczać informacje esencjonalnie, w jednym zdaniu, w jednej frazie. To jest sztuka, której potrzebuje teraz rynek social mediów. Naucz się pisać w kilku słowach lub w kilku zdaniach wrzucać esencję treści, a będziesz miał największe zasięgi.

Pomysły na zasięgi na Instagram Threads

Przeglądanie TikToka i karuzel

Pierwszy, banalny sposób – przeglądanie TikToka. Pojawiają się rzeczy, które według algorytmu Cię zainteresują, więc jest duże prawdopodobieństwo, że będą interesować Twoją grupę docelową. Przeglądasz, patrzysz na ilość komentarzy. Jeżeli widzisz coś, co ma mnóstwo komentarzy, streszczasz to w postaci tekstowej i wrzucasz na Instagram Threads.

Ostatnio wyświetlił mi się filmik o pieniądzach, a pieniądze i podłechtanie ludzkiego ego zawsze robią bardzo fajne zasięgi. Było to wyliczenie, ile trzeba zarabiać, żeby być bogatym, bardzo bogatym oraz ile to jest milioner. To, co wysłuchałem, napisałem jako notatkę na Threads: Tyle musi zarabiać, żeby być…  I dodałem: Napisz w komentarzu, ile Ty zarabiasz. Ludzie uwielbiają się chwalić swoimi dochodami. Jeżeli ktoś może się pochwalić, to się chwali. Jeżeli ktoś się boi chwalić to napisze, że pieniądze lubią ciszę i Cię zaatakuje, co da Ci jedynie dużo komentarzy i zasięgi na Instagram Threads.

Kolejny pomysł – daj potężną wartość w krótkim Threads. Jeżeli widzisz, że ktoś stworzył post na karuzeli, gdzie jest np. 20 aplikacji do zarządzania czasem to wypisz w Instagram Threads np. 7 aplikacje do zarządzania czasem.

Zadawanie prostych pytań

Kolejna rzecz to zadawanie bardzo prostych pytań. Bardzo fajne zasięgi ma włączenie ludzi do tej zabawy i dzielenie się swoimi rzeczami. Napisałem kiedyś post: Mój dzień milionera. Już to wkurzyło wiele osób, bo na Instagramie jest dużo osób z lewej strony, które uważają, że pieniądze powinny być równe dla wszystkich, milionerzy są źli, zarabianie pieniędzy jest straszne, work-life-balance jest konieczny, jak dużo pracujesz to umrzesz. A ja specjalnie podpuszczam tę społeczność i piszę o byciu milionerem, o zarabianiu pieniędzy, o tym, że ciężko pracuję, żeby nie chodzić na komunię i inne imprezy rodzinne, że trzeba się przeprowadzić do Hiszpanii. Wiem, że tam będzie potężny atak, który da mi duże zasięgi, 100-200 tys. wyświetleń.

Graj psychologią tłumu. Jeżeli wiesz, że jest duży atak na jakieś treści, to właśnie takie treści masz tworzyć. Kiedyś w social mediach mówiło się o tym, żeby pisać coś ciekawego, coś, co będzie wartością dla ludzi. To jest ok, żeby dać wartość, ale jeżeli chcesz mieć zasięgi, napisz coś, co wkurzy wystarczającą liczbę osób, tych pożytecznych idiotów, którzy po prostu napiszą Ci tak dużo komentarzy, że zrobią Ci zasięgi. Jesteś w stanie łatwo wykorzystać tłum, który oburza się Twoimi treściami, który się z Tobą nie zgadza. Ten hejt Ci pomoże, bo wtedy robisz sobie zasięgi.

Zadawanie kontrowersyjnych pytań i pisanie o pieniądzach

Kolejny trik to zadawanie prostych, kontrowersyjnych pytań, np. Ile trzeba zarabiać w Polsce, żeby żyć godnie? To wywoła dyskusję. Jedni powiedzą tyle, drudzy tyle i zaczną ze sobą dyskutować.

Kolejna rzecz, która da duże, milionowe zasięgi na Threads to pisanie o pieniądzach. Pisanie o finansach, o tym ile ktoś zarabia, ile się w Polsce zarabia i o dużych pieniądzach. To mocno boli, te osoby, które będą Cię atakowały. Druga grupa będzie Cię broniła i to Ci będzie dawało duże zasięgi.

Podsumowując, nie doceniałem Instagram Threads, teraz widzę, że tam się fajnie dzieje. Więc zajmij tam miejsce przed innymi i rozkręcać konto.


Kolejne, ciekawe artykuły

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Twoje imię
Adres strony (opcjonalnie)