Jak odnieść sukces w biznesie internetowym?

Jak odnieść sukces w biznesie internetowym?

Mirosław Skwarek

Podsumowania i wnioski #406

Żeby odnieść sukces w biznesie internetowym, rób rzeczy, których nie chce się robić “grubym kotom”. Na przykład większość osób, które osiągnęły już coś w internecie, ignoruje podcasty, blogi i newslettery.

Dlatego właśnie to masz robić. Pomimo że sprzedajemy od 12 miesięcy powyżej miliona miesięcznie, nadal systematycznie nagrywam podcast, piszę bloga i newsletter.

Czy opłaca się nagrywać podcast?

Czy muszę to robić w tym momencie? Nie, ale wiem, co da mi to za 5, 10 lat. Za 5, 10 lat będę tylko ja i kilka najbardziej pracowitych osób w branży. Większość osób wchodzi w internet i przez lenistwo oraz szukanie usprawiedliwień nic spektakularnego nie osiąga.

Jakiś promil osiągnie ciekawy poziom, ale większość z nich zniszczy sukces – po prostu po osiągnięciu sukcesu przestaną się starać. Dlatego wystarczy odnieść sukces i wytrzymać w systematyczności, to wszystko.

Nie musisz być lepszy od innych…

Nie musisz być lepszy niż inni, wystarczy, że nie będziesz tak słaby jak inni. Od 14 lat robię to samo.

Przeżyłem już osoby, które weszły na wielkiej petardzie i tak samo zniknęły z rynku, posiadając różne wytłumaczenia w stylu wypalenie, nowe hobby, nowy pomysł na biznes.

Ja wiem jedno – zabrakło im wiedzy o tym, kim są i jak w trąbę robi ich własny mózg, który szuka emocji, a nie nudy. Biznes w długiej perspektywie jest tak ciekawy, jak obieranie ziemniaków na obiad po 80 latach małżeństwa. Rób nudne rzeczy, a będziesz miał ciekawe życie.

Czy warto mieć 2 konta na Instagramie?

Często dostaję pytanie: mam dwa pomysły na siebie – ćwiczenia i motoryzacja, czy zakładać dwa Instagramy? Pomyślmy, nie masz czasu na zbudowanie jednego biznesu, nie wiesz, jak to zrobić, dlaczego zaczynasz od dwóch biznesów, gdy nie masz jeszcze efektów w pierwszym?

Popatrz, jeżeli chcesz się nauczyć grać na gitarze, to czy najlepszym sposobem jest jednoczesne podzielenie czasu na ćwiczenia na pianino i gitarę? Jeżeli chcesz nauczyć się języka angielskiego, to czy sposobem jest uczenie się jeszcze 2-3 innych języków? Gdzie tutaj jest logika?


Kolejne, ciekawe artykuły

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Twoje imię
Adres strony (opcjonalnie)