Jak etat i pensja niszczą potencjał człowieka?

Jak etat i pensja niszczą potencjał człowieka?

Mirosław Skwarek

Podsumowania i wnioski #408

MIrku, w jaki dzień robić webinary? Nie wiem, ja robię je praktycznie w każdy dzień. Nie zastanawiaj się, kiedy coś robić, rób to tak często, żeby “kiedy” nie miało znaczenia.

Siła nudnej rutyny

Możesz co miesiąc zaczynać coś nowego albo wiele miesięcy robić to samo. Gdy robisz to samo wiele lat, ludzie ci współczują, bo oceniają, że to, co robisz, jest nudne, ale ty rób swoje, bo za parę lat twoją nudną rutynę nazwą twoim szczęściem, a twoje życie zrodzone w nudnej rutynie nazwą swoim marzeniem.

Etat i stała pensja vs. własna firma

Etat i stała pensja to najwięksi niszczyciele ludzkiego potencjału. Etat wypacza myślenie, i gdy po etacie uda ci się już założyć firmę, to natychmiast musisz zmienić oczekiwania.

Oto przykład: wiele osób, które uczą się ode mnie, jak rzucić etat i założyć własny biznes, zadaje mi pytanie w stylu – co da mi pewne pieniądze. Nic, nie znam pewnych pieniędzy.

Znam pewne zachowania, które zwiększają prawdopodobieństwo, ale nie znam pewnego sposobu na duże pieniądze. Firma to wiecznie odradzający się start bez pewności, jak skończy się miesiąc.

Pewność miałem pracując w szkole, tam zawsze była niska pensja, ale zawsze pewna. Zapragnąłem jednak wolności, radości z życia i dużych pieniędzy, a to związane jest z niepewnością.

Rób to, czego nie chcesz, żeby mieć to, czego tak bardzo chcesz.


Kolejne, ciekawe artykuły

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Twoje imię
Adres strony (opcjonalnie)