Czy warto się reklamować?

Czy warto się reklamować?

Często słyszę pytanie Czy warto się reklamować? Czy nie są to pieniądze wyrzucone w błoto? Część osób wydaje pewną sumę na reklamę i gdy nie pojawią się szybkie efekty, osoby te rezygnują. Słowa mistrza reklamy P.T. Barnuma mogą przekonać Cię do działania. Zresztą niebawem na ekrany kin wejdzie film o tym amerykańskim milionerze i guru promocji.

ptbarnum


Kolejne, ciekawe artykuły
9 komentarzy
 • Zgadzam się co do tego, że nawet w dobie kryzysu nie powinniśmy rezygnować z reklamowania się. Sam prowadzę własny biznes i często korzystam z usług firm oferujących wydruki wielkoformatowe.

 • Efektywnie, reklamować efektywnie, bo można wydać miliony a można wydać kilka tysięcy i efekt może być podobny. Dlatego warto czasem eksperymentować, zmieniać strategię i szukać nowych rozwiązań.

  • Bardzo spodobał mi się ten cytat. Jest jak najbardziej trafny, szczególnie w dzisiejszych czasach wszechobecnego szumu, wartościowe rzeczy nie mają szansy się przebić bez odpowiednio pokierowanej informacji o własnej działalności.

 • Młodzi mówią, że bez portalu społecznościowego nie istnieje się. Ja tak samo uważam, jeśli chodzi o reklamę. Nie masz reklamy – nie istniejesz. Reklama to 100% większa szansa, ze potencjalny klient o Tobie usłyszy i skorzysta z Twoich usług. Nie ma co oszczędzać na reklamie. Oczywiście w drugą stronę, nie należy przeinwestowywać.

 • Witam
  Dla mnie reklama jest ważnym czynnikiem, który pomaga, jednak sama reklama nie jest ostatecznym czynnikiem.Dobra reklama powinna być prosta ,ale zawierać informacje, które zachęcą odbiorce do zapoznania się z produktami przedstawiającymi , nie zawsze działa efekt na reklamie “czym więcej tym lepiej” powinna zachować jakaś cząstkę tajemnicy , aby klient nią zainteresowany mógł dokładniej ją prześledzić np: na stronie internetowej.Grafika czy kolorystyka też czasami potrafią odstraszyć ,także trzeba się naprawdę napracować. Pozdrawiam

 • Dokładnie uważam tak samo jak mój przedmówca. Zawsze warto się reklamować, może to przynieść tylko pozytywne skutki a o to właśnie chodzi 🙂

 • Zawsze warto się rekalmować, trzeba tylko wiedzieć jak to skutecznie robić 🙂

 • Dawniej jak jeszcze się uczyłam moja profesorka powiedziała mi, że odpowiedzią najlepszą na wszystko najlepsza jest odpowiedź “to zależy”, która tutaj również doskonale pasuje. Od wielu czynników – wyjątkowości produktu jaki reklamujemy, branży no i oczywiście ceny. Jest wiele sposobów na dobrą reklamę!

 • Oczywiście, że warto się reklamować. Skuteczność reklamy zależy od tego co reklamujemy i w jaki sposób. Jest to naprawdę głęboko indywidualna sprawa. Ulotki reklamowe, bannery, wymiana linkami na różnych forach. Sposobów jest naprawdę wiele a sukces odniosą Ci, którzy bardzo chcą go odnieść. Pozdrawiam!

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Twoje imię
Adres strony (opcjonalnie)