2 osobowości mięczak i zwycięzca

2 osobowości mięczak i zwycięzca

Mirosław Skwarek Moraira

Podsumowania i wnioski #402

Naucz się obserwować siebie z boku. Gdy opanowują cię emocje, zadaj sobie pytanie – gdybym obserwował siebie, jak wyglądałaby ta sytuacja?

Najważniejszą umiejętnością jest umiejętność uczenia się nowych umiejętności i elastyczność.

Do uczenia się nowych rzeczy potrzebna jest pewność siebie, a tego nie uczymy w szkole. Musisz czuć się godny tego, że możesz być tym, kim chcesz.

Zamiast stale siedzieć w tej samej pracy, pomyśl o tym, żeby stale uczyć się nowych rzeczy. Zamiast stale prosić o podwyżkę, załóż firmę i narzucaj innym swoją podwyżkę.

Krytyka chciwych ludzi

Krytykowanie kogoś za to, że jest skoncentrowany na zarabianiu pieniędzy, jest tak dziwne jak krytykowanie kapitana statku za to, że ustawił w nawigacji cel rejsu.

Skup się na zadawaniu pytania – jak mogę zmniejszyć ilość pracy, żeby zarobić więcej pieniędzy?

Mięczak i zwycięzca

Życie skupia się na tym, że masz w głowie zainstalowane dwie osoby, czyli zwycięzcę i słabeusza. Wszystko opiera się na tym, że 99% ludzi intuicyjnie wybiera głos słabeusza, mistrza wymówek, a tylko 1% ludzkości pluje na słabeusza i wybiera głos zwycięzcy. Wszystko w temacie.

Dlaczego dobry wybór jest tak ciężki? Dlatego, że wybranie głosu zwycięzcy to pchanie się w ból i problemy. Głos zwycięzcy każe ci biegać, gdy słabeusz mówi, żebyś zrobił sobie drzemkę. Zwycięzca mówi: miałeś czterogodzinny webinar, nagraj jeszcze trzy tiktoki i napisz posty, słaba część ciebie mówi, idź już spać. Wystarczy, że z bólem zaczniesz wybierać zwycięzcę.

Czy wiesz, że to, jak wyglądasz, co mówisz, to obraz twoich decyzji? Widać wszystko jak na dłoni. Ludzie myślą, że nie widać tego, co jest widoczne.


Kolejne, ciekawe artykuły

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Twoje imię
Adres strony (opcjonalnie)