Jak zdobyć więcej fanów na Facebooku? 6 sprawdzonych metod

Jak zdobyć więcej fanów na Facebooku? 6 sprawdzonych metod

jak zdobyć więcej fanów na Facebooku 6 sposobów

Do napisania artykuły nt. zdobywania fanów zainspirował mnie jeden z moich klientów, który dopiero startuje ze swoją stroną na Facebooku.

Gdy zapytał mnie jak może zaprosić znajomych do polubienia Fanpage pomyślałem, że to nie najlepszy sposób. Po co ciocia Halinka ma dołączać jako fanka do Fanpage o tematyce kryptowalut? Potem jednak mnie olśniło.

Przecież wśród moich znajomych jest setki moich klientów lub potencjalnych kupujących. Po drugie mają oni znajomych, którzy mogą potrzebować naszych usług i produktów.

Ta grupa jest również w stanie napisać sensowny komentarz a komentarze to prawdziwe paliwo algorytmu Facebooka. Podsumowując, z perspektywy osoby, która ma prawie 15 000 fanów na Facebooku opcja zaproszenia znajomych do polubienia może wydawać się mało kusząca, patrząc jednak z perspektywy początkującego Fanpage uważam, że jest to świetny sposób, który zresztą za chwilę opiszę.

No i tak od słowa do słowa zebrało się 6 sposobów na budowanie listy zaangażowanych fanów. Do dzieła. Oto 6 technik, które pozwolą Ci zdobyć pierwsze 1000 fanów na Facebooku. Jak widzisz te techniki dały mi prawie 15 000 fanów.

Miesięczny przyrost to prawie 500 fanów:

jak zdobyć fanów na facebooku

W tym artykule pokażę i opiszę Ci metody, które stosuję.

Metoda #1 Jak błyskawicznie powiadomić znajomych o starcie naszej strony na Facebooku?

Metodę tę zasygnalizowałem już na początku. Gdy startujesz z nową stroną na Facebooku możesz zaprosić znajomych do polubienia Fanpage. I tutaj bardzo ważna czynność, którą musisz wykonać zanim to zrobić.

Nie ma sensu zapraszać znajomych, gdy na Twoim Fanpage jest niewiele treści. Z drugiej strony człowiek z natury jest istotą niecierpliwą, dlatego nauczę Cię techniki, która pozwala szybko uzupełnić nasz Fanpejdż postami wstecznymi (tak, będziemy pisać posty w przeszłości. Jak to zrobić?

Krok pierwszy – wejdź na Fanpage i odpal narzędzie Creator Studio. Jest to aplikacja przypięta do naszego Fanpage, która pozwala w łatwy sposób dodawać treści na Facebooka i Instagram.

gdzie znaleźć Creator Studio

Krok 2 Wyszukujemy opcji dodawania i planowania postów na naszej stronie. Czym różni się ta opcja od standardowej na Fanpage? Tylko w tym miejscu możesz planować posty i dodawać posty wsteczne.

dodawanie postu creator studio

Krok 3 tworzymy i dodajemy posty w przeszłości. Jak widzisz na dole zrzutu ekranu możemy wybrać opcje publikacji postu na Facebooku.

Oprócz zaplanowania postu w przyszłości możemy zmienić datę postu, czyli opublikować post w przeszłości. W taki sposób Twój fanpage już na początku Twoich działań będzie wypełniony pomysłowymi i wartościowymi treściami.

Teraz wystarczy zmienić datę na datę w przeszłości i go opublikować.

Skoro przygotowaliśmy już nasz nowiutki jak Tesla z salonu Fanpage na odwiedziny tłumów możemy zabrać się za proces zapraszania znajomych do grona fanów. Jak to zrobić?

Na początku musimy wrócić do normalnego trybu Fanpage, czyli wychodzimy z Creator Studio i wracamy na Fanpage.

Na początku musisz rozwinąć menu za pomocą „trzech kropek” patrz zrzut ekranu. Następnie w drugim kroku klikamy na ikonę koperty z napisem „zaproś znajomych”.

Jak widzisz na załączonym zrzucie ekranu możesz dwoma kliknięciami zaprosić wszystkich znajomych do polubienia Twojej nowej strony na Facebooku.

jak zapraszać znajomych do Fanpage

Po lewej stronie masz również możliwość wysyłania prośby o polubienie Fanpage na Messengera, ale możesz w taki sposób wysyłać tylko 50 zaproszeń dziennie.

Postępuj rozważnie z Messengerem gdyż ma on swój własny system zabezpieczeń przed spamem. Jeżeli zbyt wielu znajomych zablokuje Cię na Messengerze możesz otrzymać ostrzeżenie od Facebooka a potem bana czasowego na wysyłanie wiadomości.

Świetnie, odczekaj teraz 48 godzin i sprawdź, jak zadziałała ta metoda.

Napisz w komentarzu pod tym artykułem jak ta metoda sprawdziła się u Ciebie. Osoby z trzeba najwyższymi wynikami otrzymają ode mnie w prezencie Ebook o zasięgach na Facebooku.

Sposób #2 Osoba, która polubiła post to nie osoba, która polubiła Twój Fanpage.

Użytkownicy Facebooka i właściciel stron często nie zdają sobie sprawy, że osoba, która polubiła wpis nie jest fanem naszego fanpage.

🔴👉Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o budowaniu zasięgu na Facebooku zapisz się na cotygodniowy webinar. W każdy wtorek o 20.00

Dlatego jednym z najskuteczniejszych sposobów zdobywania fanów na Facebooku jest zapraszanie osób, które polubiły dany post do polubienia naszej strony na Facebooku. Robi się to w prosty sposób.

Na początku musisz kliknąć w liczbę reakcji na post np. liczbę polubieni tak jak to widać na poniższym zrzucie ekranu:

zapraszanie do polubienia fanpage

Jak widzisz ten post wywołał 29 reakcji od polubienia poprzez serduszka i „bekę” z postu.

Osoby, które zareagowały nie zawsze są naszymi fanami. Wystarczy kliknąć w daną liczbę reakcji i zaprosić osoby przy których widnieje taki przycisk. Zobacz to na poniższym zrzucie ekranu:

zaproś do polubienia na facebooku

Jak widzisz część osób została zaproszona, część polubiła fanpage a jedną osobę mogę zaprosić. Te same czynności warto wykonywać zapraszając osoby, które polubiły Twoją płatną reklamę a nie stały się fanami. Proces ten opiszę w innym artykule.

TIP #2 Zapraszaj osoby w godzinach, kiedy jest największy ruch na Facebooku, czyli pomiędzy 20.00 a 23.00. W tych godzinach jest większe prawdopodobieństwo, że osoby, które polubiły Twój post staną się Twoimi fanami.

Metoda #3 Offline to online.

Do twojego butiku stacjonarnego przychodzi klientka. Kupuje całą torbę t-shirtów, sukienek i tunik. Dlaczego, gdy podchodzi do kasy żeby zapłacić za produkty nie poprosisz jej, aby dołączyła do twojego fanpage. Wystarczy poprosić a wiele osób zrobi to na miejscu.

TIP #3 Zapraszając osoby do polubienia Twojego Fanpage w punkcie stacjonarnym przedstaw korzyści, które związane są z byciem Twoim fanem. Mogą to być informacje o specjalnych rabatach, które udostępniasz tylko na Fanpage. Opowiedz o live-ach podczas których dzielisz się wiedzą

Metoda #4 Komentuj znane Fanpage jako strona a nie osoba prywatna.

Zdarza Ci się zostawić komentarz pod postem? Nie wiem, czy wiesz, ale od dłuższego czasu możesz komentować DUŻE fanpage jako strona na Facebooku a nie tylko wyłącznie jako prywatny profil.

W taki sposób możesz komentować Fanapage na którym jest dużo twoich potencjalnych fanów. Np. jeżeli sprzedajesz części do samochodów komentując duże profile o tematyce motoryzacyjnej możesz zdobyć obszerną rzeszę wartościowych fanów.

Jak przełączyć się z profilu prywatnego na Fanpage? Oto instrukcja na zrzucie ekranu poniżej.

komentowanie jako fanpage

Metoda #5 Ustaw email w autoresponderze z prośbą o polubienie twojego Fanpage.

W moim przypadku buduję listę mailingową głównie za pomocą płatnej reklamy na Facebooku. Zainteresowane osoby zapisują się na webinar dotyczący Instagrama i zasięgów na Facebooku.

Po zapisie na listę automat, czyli autoresponder wysyła serie emaili, które mają przygotować odbiorców na webinar. W kilku emailach mam umieszczoną informację, żeby osoby te dołączyły do mnie również na Instagramie.

Ty możesz wykorzystać tę metodę do budowania bazy fanów na Facebooku. Dlaczego mam ustawiony Instagram a nie Fanpage? Dlatego, że na Facebooku działam dłużej i mam więcej fanów niż Followersów na Insta, dlatego chcę zmienić tę proporcję.

Ty możesz wykorzystać tę metodę do budowania społeczności fanów na Facebooku.

Oto przykładowy tekst zachęcający do dołączenia do mojego profilu na Instagramie:

przykładowy email zachęcający do polubienia fanpage

Metoda #6 Organizuj live i proś o udostępnienie live – potem zaproś osoby do polubienia fanpage.

Facebook uwielbia wydarzenia LIVE. Mój trick polega na tym, że podczas live proszę osoby o udostępnienie wydarzenia w zamian za raport lub ebook. Tego typu cyfrowe prezenty są świetnym motywatorem, który nic (oprócz poświęconego czasu) Cię nie kosztuje.

Dodatkowo wielu znajomych osób udostepniających post polubi go i wtedy możesz zaprosić ich stosując sposób nr 2 opisany powyżej. Zobacz statystyki mojego live i ilość osób spoza grona moich fanów.

zasięg spoza fanów

Pamiętaj, że proces zdobywania fanów to maraton a nie sprint. Nie koncentruj się na błyskawicznym przeroście fanów a na organicznym i systematycznym budowaniu społeczności.

Jeżeli uważasz, że ten artykuł może pomóc Twoim znajomym udostępnij go na swoim Facebooku.

Będę wdzięczny za komentarz, gdyż lepiej mi się pisze, gdy wiem do kogo piszę.


Kolejne, ciekawe artykuły
8 komentarzy

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Twoje imię
Adres strony (opcjonalnie)