5 konkretnych sposobów na większą wydajność każdego dnia

5 konkretnych sposobów na większą wydajność każdego dnia

wydajność1. Wydajność – Opisz swój dzień pracy

Żeby to zrobić wystarczy kartka papieru, długopis i konsekwencja. Ćwiczenie jest bardzo mocne. Od momentu, kiedy wstaniesz zapisuj każdą czynność, którą wykonujesz. Najlepiej trzymaj w kieszeni kartkę A4 i np. ołówek. Notesy i planery u mnie się nie sprawdzają – prędzej czy później je zgubię.

Wieczorem przeanalizuj czynności, które wykonywałeś przez cały dzień. Zobaczysz realnie ile czasu poświęcasz na czynności, które nic nie wnoszą do Twojego życia i biznesu. Zobacz też ile czasu poświęcasz na marketing. Jeżeli zbyt mało to prawdopodobnie odbija się to na Twoich dochodach.

2. Oblicz ile jest warta godzina Twojej pracy

Jeżeli tego nie zrobiłeś to zabierz się do tego jak najszybciej. Kwotę z PITu podziel przez godziny swojej pracy. Nie jest to zbyt skomplikowana czynność. Wynik oznacza ile jest warta Twoja godzina pracy (nie mylić z godziną życia – ta jest bezcenna) Pamiętaj o świętach i dniach wolnych. Gdy przykładowo zrozumiesz, że godzina Twojej pracy warta jest np. 73 złote to po pierwsze możesz ustalić sobie nowy cel np. 90 złotych za godzinę w nowym roku.

Po drugie zrozumiesz, że jeśli ktoś posprząta Ci biuro za 50 złotych a ty robisz to przez 4 godziny w tygodniu to jesteś mocno stratny. Dzięki tym wyliczeniom nauczysz się zlecać czynności, których nie opłaca Ci się wykonywać samodzielnie.

3. Co zrobić, żeby inni nie przerywali Ci pracy?

Przypomnij sobie moment, w którym udało Ci się osiągnąć mierzalne efekty? Czy nie chodziło o wykonywanie jednej czynności przez dłuższy czas? Czy nie było tak, że dzięki konsekwencji udało Ci się osiągnąć wysokie efekty? Najwięcej osiągniesz wchodząc w fazę wysokiej koncentracji.

Niestety, gdy wejdziesz w tę fazę to każde przerwanie (przeważnie z jakiejś błahej sprawy) powoduje, że wejście w stan koncentracji kosztuje Cię kilka minut. Dlatego nie możesz dopuścić do tego, aby inni Ci przerywali. Najlepiej jest albo zmienić miejsce pracy, albo powiedzieć innym, że teraz jest czas na pracę a od godziny np. 17.00 mam czas dla tych, którzy potrzebują Twojej uwagi.

4. Dlaczego zazdrościsz innym problemów. 

Gdy myślisz o tym, że zazdrościsz komuś problemów to znaczy, że jesteś na wyższym poziomie ich rozwiązywania. najprościej mówiąc rozwinąłeś się na tyle, żeby robić w życiu rzeczy trudniejsze.

Przykładowo pilot od którego zależy życie 300 osób na pokładzie ma większy problem do rozwiązania niż ktoś kto chce pokazać światu jaki olbrzymi ma dylemat z tym czy obejrzeć “Na wspólnej” czy “Rozmowy w toku”. Dlatego zajmuj się dużymi rzeczami a ignoruj pierdoły. Opisując swój dzień godzina po godzinie (pierwszy punkt) zobaczysz, że część czynności to nic nie warte pierdoły i życiowy plankton.

5. Rozliczaj się za efekty

Zanim zaczniesz pracę ustal sobie namacalny cel np. zadaj sobie pytanie: po czym poznam, że to zrobiłem?  W przypadku tworzenia infoproduktów (ebook, kurs) poznaję to po zrealizowanych płatnościach. Jeżeli wypuścisz produkt a nie masz sprzedaży nie osiągnąłeś celu.

Musisz dokończyć dzieło. Jeżeli szukasz partnerów do promocji to umów się ze sobą, że ruszysz się z miejsca dopiero jak będziesz miał w excelu 20 konkretnych adresów i kontaktów do JV. Nie zapracowanie a jego efekty. Napisz w komentarzu czy masz jakieś swoje patenty na lepsze efekty.


Kolejne, ciekawe artykuły
1 Komentarz
  • Damian Wojakowski
    Reply

    Najlepszy patent na dobry efekty to zapisywanie tego, co ma się zamiar zrobić. Najlepiej każdego dnia po wstaniu zapisać sobie czynności, które chce się wykonać, najlepiej jeszcze określić czas, jaki powinno zająć ich wykonanie. Przy każdej czynności rysuję sobie kwadracik, gdy coś wykonam, wtedy zaznaczam wykonane zadanie (“ptaszkiem”). I co najważniejsze – zadania powinno wykonywać się od najtrudniejszych, aby nie wyrobić sobie nawyku zaczynania od błahostek, bo później całe życie będziemy się skupiać na pierdołach, a nie rzeczach ważnych – szkoła Briana T. ; )

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Twoje imię
Adres strony (opcjonalnie)