Umiesz sterować mózgiem przechodniów?

Umiesz sterować mózgiem przechodniów?

pytanie-perswazyjneDlaczego pytania są jednym z najpotężniejszych narzędzi perswazji? Czy dlatego, że gdy je zadajesz masz możliwość sterowania umysłem innych osób?

Pamiętaj! Sterowanie umysłami innych ludzi jest niemoralne! Jeżeli nie masz mocnych nerwów i jesteś poczciwym człowiekiem nie przeczytasz dalszej części tego tekstu.

Jeżeli ktoś, kiedyś na pustyni Atakama (jedna z najbardziej suchych miejsc na świecie) powie Ci dam Ci łyk wody jeżeli zdradzisz mi najprostszy sposób na sterowanie umysłem innych osób, to wtedy resztką sił wyduś z siebie „użyj pytania”

Tak, nie przesłyszałeś się. Jest to prostsze niż Ci się wydaje. Gdy zadajesz komuś pytanie, podświadomie zmuszasz go nie tylko do szukania odpowiedzi, ale także do zaangażowania się w myślenie o danej sprawie. Co by się nie działo, silnik spalinowy, czyli umysł rozmówcy musi się rozgrzać.

Jeżeli chcesz osiągnąć cel masz dwie drogi:

  1. wymusić to na innych
  2. zadawać pytania naprowadzające na cel.

Przykład 1

Beznadziejny podrywacz powie Ładna dziś pogoda a mistrz perswazji zapyta kobietę Jak myślisz dlaczego gdy widzę Cię pierwszy raz jest taka piękna pogoda?

Przykład 2
Jeżeli coś sprzedajesz możesz powiedzieć Mamy najniższe ceny w mieście albo zadać pytanie, Co zrobisz (zrobi Pan) gdy udowodnię, że mamy najniższe ceny w mieście?

Lub
Co według Ciebie jest naszym większym osiągnięciem: najniższe ceny w mieście, czy fakt, że przy tym wszystkim udało nam się zachować jakość?

Wiem, nie brzmi to naturalnie, ale uwierz mi, rozmowa różni się od tekstu pisanego.

Chodzi mi o to, żebyś mówił do ludzi zadając im pytania. To gwarantuje Ci postęp w procesie budowania pozycji Mistrza Perswazji.


Kolejne, ciekawe artykuły
1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Twoje imię
Adres strony (opcjonalnie)