Zmiany opisów oferty na Allegro

Zmiany opisów oferty na Allegro

Przeczytasz ten artykuł w 2 min.

zmiany na allegro

Od lutego 2018 na Allegro obowiązywał będzie nowy typ opisów dla kont firmowych. Opisy i wygląd aukcji będą znormalizowane. Oznacza to, że nie będzie można dodawać swoich własnych szablonów HTML. Będzie to wyglądało trochę tak, jakby wszyscy wystawiali w jednym sklepie internetowym.

Co oznaczają dla Ciebie te zmiany?

Po pierwsze większego znaczenia nabiorą opisy, a nie ich forma. Będą bardziej liczyły się umiejętności copywriterskie niż graficzne.Po drugie zdjęcia nabiorą większego znaczenia.

Oznacza to, że Allegro postawi na jakość zdjęcia, eliminując dziwne miniatury z napisami HIT, PRZECENA itd. Dlatego już teraz warto zainwestować w sprzęt i studio, dzięki którym wyróżnisz się spośród konkurencji. Dodatkowo wszystkie zdjęcia będą znajdowały się na serwerach Allegro.

Po trzecie większego znaczenia nabiorą szczegóły dotyczące warunków sprzedaży i dostawy. Allegro powołuje się na badania, z których wynika, że 89% kupujących przykłada dużą wagę do warunków sprzedaży.

W związku z tymi zmianami należy przewidywać, że wystawienie produktów będzie o wiele prostsze, a Allegro po prostu stanie się jednym, zunifikowanym sklepem internetowym.

Buldożer wjedzie na targowisko

Sygnał, który daje Allegro, jest wyraźny. Wjeżdżamy buldożerem i równamy z ziemią te wesołe, kolorowe stragany i budujemy nowoczesny obiekt handlowy, gdzie wszyscy będą mieli taki sam wygląd sklepu, półek i regałów.

Na pewno ułatwi to wyszukiwanie produktów kupującym. Oczywiście sprzedawcy są pełni obaw. Rozumiem to. Raczej nie lubimy zmian ( i nie chodzi tutaj tylko o polskich sprzedawców). Dodatkowo, jeżeli ktoś żyje ze sprzedaży na Allegro każdą odważną zmianę traktuje jak potencjalne zagrożenia bezpieczeństwa i stabilności.

Wyzwania związane z Tworzeniem lepszych ofert? Musisz ćwiczyć copywriting i postawić na lepsze zdjęcia.

Napisz w komentarzu jak Ty oceniasz te zmiany.

Tutaj możesz przeczytać opis zmian na stronie Allegro


Kolejne, ciekawe artykuły

Zostaw komentarz

Twój komentarz

Twoje imię
Adres strony (opcjonalnie)

CommentLuv badge

Przeczytaj poprzedni wpis:
Reklama na Facebooku – Jak nie przepłacać i konwertować leady na klientów?

Przeczytasz ten artykuł w 5 min.Reklama na Facebooku nie jest...

Zamknij